Archiwum wystaw

Wystawa pokonkursowa „15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny w oczach Młodego Widza”.

Budynek A, 1 piętro.
Wystawa czynna do 9.04.2017

Na wystawie można oglądać 161 prac z 18 szkół i placówek oświatowych: z Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Zduńskiej Woli, Nowego Sącza, Supraśla, Wodzierad, Bydgoszczy. Najmłodszy uczestnik konkursu mieszka w Łodzi i ma 5 lat. W tym roku uczniowie wykazali się wielką umiejętnością obserwacji i biegłością manualną. Technika wykonania prac, a także ich tematyka jest bardzo różnorodna – zaczerpnięta ze świata flory, fauny, a także związana z człowiekiem. Dla wielu małych artystów fascynująca okazała się geometria.

Jury oceniało prace w dwóch kategoriach: ogólna oraz licea plastyczne. 28 prac zostało nominowanych do nagród i wyróżnień. Przewodniczący Jury Zygmunt Łukasiewicz ufundował nagrodę specjalną oraz po raz pierwszy przyznano Nagrodę Studentów I Roku Pracowni Tkaniny z Koła Naukowego „Koło na Dywanie” i Nagrodę Kierownika Działu Edukacji jak również Nagrodę Działu Edukacji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz 5 wyróżnień honorowych. Wszystkie prace uczniów zostały zakwalifikowane na wystawę pokonkursową.

Konkurs plastyczny „Triennale Tkaniny w oczach Młodego Widza” ma już swoją kilkunastoletnią historię. Podobnie jak sama wystawa, organizowany jest co 3 lata. Został zainaugurowany w 1992 roku po 7 Międzynarodowym Triennale Tkaniny i przez wszystkie kolejne edycje cieszył się dużym zainteresowaniem. Zgodnie z regulaminem, praca może być wykonana w dowolnej trwałej technice płaskiej lub przestrzennej, ale musi mieć charakter osobistej impresji z zakończonej w październiku ubiegłego roku wystawy 15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny.

Kurator: Danuta Lorent-Więckowska

Koordynator: Magdalena Sibera