Wystawa czasowa

NIEMAPA ŁÓDŹ. NA TROPIE SZTUKI

Proszę nie dotykać!? – nie tym razem. Ekspozycja "Niemapa Łódź. Na tropie sztuki" jest rodzinna i kolorowa, do dotykania, rysowania, a nawet budowania.

Wystawa prezentuje zarówno dzieła sztuki funkcjonujące w mieście, jak i ważne aspekty jego historii i kultury. Przewodnikiem po niej będzie sympatyczny Włodzio, miłośnik Łodzi, a szlaki dla zwiedzających wytyczą łódzkie rzeki. Na początek będzie można zajrzeć do zrewitalizowanych fabryk i poznać ich nowe funkcje, szczególnie te związane ze sztuką, wstąpić na Pietrynę nocą, by zwrócić uwagę na oświetlone detale architektoniczne, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na łódzkiej „ośce” albo odsapnąć w kąciku parkowym, wsłuchując się w „Ptasie Radio” Tuwima. Zwiedzający zobaczą zarówno modernistyczne detale, jak i współczesny mural Etam Cru, inspirowany właśnie wierszem Tuwima. Ta wyjątkowa przestrzeń da zwłaszcza młodszym uczestnikom możliwość artystycznego „wyżycia się” i samodzielnego tworzenia. Na zwiedzających czekać będą różne aktywności: tworzenie własnego muralu na osiedlowych blokach, budowanie muru z czerwonych cegieł opisanych alfabetem Strzemińskiego albo body art – układanie ciał na kształt rzeźb.

Wystawa oparta jest na nowym, odświeżonym wydaniu przewodnika NIEMAPA Łódź, którego premiera zbiega się z otwarciem wystawy. Piękne ilustracje Studia Ładne Halo na wystawie przełożone są w świat trójwymiarowych obiektów przez Pracownię Tymczasem. Zwiedzający wystawę otrzymają „NIEMAPĘ Łódź” bezpłatnie, a jej elektroniczną wersję będzie można pobrać ze strony www.niemapa.pl.

Kuratorki: Joanna Studzińska, Małgorzata Żmijska | Mamy Projekt

Otwarcie wystawy: 11 października 2018, godz.18.00

Wystawa będzie czynna do 16 grudnia 2018

Budynek D, III piętro

Już w najbliższą niedzielę (14 października) o godz. 11.00 zapraszamy na kreatywne warsztaty edukacyjne „Jakie jest miasto - każdy widzi”, inspirowane wystawą. Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w godz. 8.00-16.00 (pon.-pt.). Bilety: normalny 12 zł, ulgowy 8 zł.

W sprawie oprowadzania po wystawie także prosimy o kontakt z Działem Edukacji CMWŁ: 500 527 855

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Dofinansowano ze środków Miasta Łodzi