Archiwum wystaw

5 Międzynarodowe Biennale Obrazu – Quadro Art Łódź 2016

Budynek A, 2 piętro
15.12.2016 r. - 5.02.2017 r.

Międzynarodowe Biennale Obrazu „Quadro-Art” w Łodzi ma formułę otwartą, ale obliguje artystów do stosowania określonego formatu pracy 100x100 cm. Na goszczącej u nas wystawie pokonkursowej oglądać można obrazy wszystkich, 73 uczestników tegorocznej, piątej już edycji konkursu, a także członków jury.

Celem Międzynarodowego Biennale Obrazu „Quadro-Art” jest przegląd aktualnych tendencji artystycznych, a jego otwarta formuła pozwala na udział w konkursie każdemu profesjonalnemu artyście. Grand Prix V Międzynarodowego Biennale Obrazu „Quadro-Art” Łódź 2016 zdobyła Ula Dzwonik za pracę „W domku na wsi”. Pierwsze miejsce jury przyznało Agnieszce Jankowskiej za pracę z cyklu „Rejectamenta. Oddźwięki III”. Drugie miejsce zajęła praca „Naprzeciw siebie IX” autorstwa Kazimierza Drejasa, a trzecie miejsce przyznane zostało Michalinie Choroszczak-Tilgner za „Fragmenty większej całości XIV”. Jury zdecydowało też o wręczeniu 6 honorowych wyróżnień, a nagrodę w postaci wystawy indywidualnej w Galerii ASP w Łodzi, fundowaną przez Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi zdobył Krzysztof Ryfa.

W jubileuszowej edycji Międzynarodowego Biennale Obrazu „Quadro-Art” 2016 wystawie głównej pokonkursowej towarzyszy pokaz prac członków jury. W Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Biennale gości po raz trzeci.