Archiwum triennale


13 Międzynarodowe Triennale Tkaniny, Łódź 2010



Podsumowanie
2010, 10 maja - 31 października


Miejsce ekspozycji:
Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź, ul. Piotrkowska 282.
Aranżacja wystawy: Gałkiewicz Michał.
Projekt plakatu, katalogu i druków towarzyszących: Owczarek Mirosław.
Projekt medali: Gałkiewicz Michał.

Rada Programowa:
Andrzejczak Liliana, Dyrda-Kortyka Krystyna, Fuchs Elżbieta, Grynczel Dorota, Jaskółka Wojciech, Mańdziuk Aurelia, Michałowska Maria Teresa, Oko Marcin, Onak Krystyna, Siwek Małgorzata, Wróblewska Markiewicz Małgorzata, Zawisza Norbert (przewodniczący). 

W wystawie uczestniczyło 130 artystów z 51 krajów; eksponowano 129 prac. Kraje uczestniczące (w nawiasach podano liczbę artystów-uczestników): Argentyna (3), Australia (3), Austria (1), Belgia (3), Boliwia (1), Brazylia (1), Bułgaria (1), Chile (2), Chiny (2), Chorwacja (2), Cypr (2), Czechy (3), Dania (3), Estonia (1), Finlandia (3), Francja (3), Grecja (2), Gruzja (1), Hiszpania (1), Indie (1), Irlandia (3), Islandia (2), Izrael (2), Japonia (5), Kanada (2), Korea Południowa (1), Litwa (3), Łotwa (2), Meksyk (3), Mołdowa (1), Niderlandy (2), Niemcy (3), Norwegia (3), Nowa Zelandia (1), Peru (2), Polska (20), Rosja (3), RPA (1), Rumunia (3), Serbia (2), Słowacja (2), Słowenia (1), Szwajcaria (1), Szwecja (3), Tajwan (2), Turcja (1), Ukraina (3), USA (5), Węgry (3), Wielka Brytania (3), Włochy (3).

Nagrody: 

Skład międzynarodowego jury:  Norbert Zawisza (Polska) przewodniczący, Włodzimierz Cygan (Polska), Kyoko Kumai (Japonia), Androna Linartas (Meksyk), Velta Raudzepa (Łotwa), Lauren Whitley (USA)

Złoty medal – Anne-Gry Løland (Norwegia);
srebrne medale - Kari Dyrdal (Norwegia), Izabela Wyrwa (Polska);
brązowe medale - Peter Horn (Niemcy), Dzintra Vilks (Łotwa), Konrad Zych (Polska);

wyróżnienia honorowe - Regina V. Benson (USA), Mária T. Doromby (Węgry), Stephen Hunter (Wielka Brytania), Anda Klančič (Słowenia), Ewa Latkowska-Żychska (Polska), Maximo Laura (Peru), Piotr Rędziniak (Polska)

Nagroda Fundacji AKAPI (za najlepszy debiut) – Paweł Kiełpiński (Polska);

Nagroda Związku Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa” - Lia Altman (Rosja);

Medal Centralnego Muzeum Włókiennictwa - Zygmunt Łukasiewicz (Polska);

Zobacz również