25.05.2017 r., g. 17.00

Wykład "Miękkie media źródłem inspiracji i kreacji wizualnych w twórczości prof. Ewy Marii Poradowskiej –Werszler".

Zapraszamy na wykład pt. "Miękkie media źródłem inspiracji i kreacji wizualnych w twórczości prof. Ewy Marii Poradowskiej –Werszler".

Podczas wykładu Profesor Ewa Maria Poradowska–Werszler opowie o metodach wykorzystywania surowców miękkich w swojej praktyce artystycznej. Słuchacze poznają charakterystykę materiałów najchętniej wybieranych przez artystkę, między innymi wełny kowarskiej, przędzy lnianej, owczego runa, celulozy drzew iglastych i liściastych. Każdy z nich może stać się impulsem pobudzającym zmysły i wyobraźnię twórcy. Profesor zaprezentuje także różnorodne techniki i technologie tkackie oraz opowie o sposobach łączenia i barwienia materiałów. Prezentacja zakończy się omówieniem znaczenia zmysłu dotyku jako nośnika pamięci manualnej.

Wykład w dniu 25 maja o godz. 17.00, odbędzie się na sali ekspozycyjnej na I piętrze budynku A, w przestrzeni, w której aktualnie prezentowana jest wystawa prac Pani Profesor, co gwarantuje publiczności bezpośrednią obserwację relacji twórcy z dziełem.

MAMY wenę – warsztat dla mam

Mamy wciąż myślą o swoich pociechach. Chcą być blisko, jak najbliżej swojego maluszka i pragną mu dać jak najwięcej miłości.

sPLOTY warsztaty technik tkackich

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,

Polskie duchy. Spotkanie z prof. Janis Jefferies

22 czerwca w Centralnym Muzeum Włókiennictwa będzie gościć prof. Janis Jefferies, była studentka Magdaleny Abakanowicz, znana artystka, krytyk sztuki i naukowiec. Spotkanie poświęcone będzie wspomnieniom Jefferies o jej mentorce.

CZY TKANINY STROJĄ MINY?

Czy tkaniny stroją miny? Czy potrafią zamienić się w nieprawdopodobne zwierzęta, stwory lub rośliny?

Oprowadzanie Adama Leja oraz wykład Marcina Różyca

Zapraszamy na wykład Marcina Różyca zatytułowany „Pionierska, nowatorska, potężna Lola Prusac”.