25.05.2017 r., g. 17.00

Wykład "Miękkie media źródłem inspiracji i kreacji wizualnych w twórczości prof. Ewy Marii Poradowskiej –Werszler".

Zapraszamy na wykład pt. "Miękkie media źródłem inspiracji i kreacji wizualnych w twórczości prof. Ewy Marii Poradowskiej –Werszler".

Podczas wykładu Profesor Ewa Maria Poradowska–Werszler opowie o metodach wykorzystywania surowców miękkich w swojej praktyce artystycznej. Słuchacze poznają charakterystykę materiałów najchętniej wybieranych przez artystkę, między innymi wełny kowarskiej, przędzy lnianej, owczego runa, celulozy drzew iglastych i liściastych. Każdy z nich może stać się impulsem pobudzającym zmysły i wyobraźnię twórcy. Profesor zaprezentuje także różnorodne techniki i technologie tkackie oraz opowie o sposobach łączenia i barwienia materiałów. Prezentacja zakończy się omówieniem znaczenia zmysłu dotyku jako nośnika pamięci manualnej.

Wykład w dniu 25 maja o godz. 17.00, odbędzie się na sali ekspozycyjnej na I piętrze budynku A, w przestrzeni, w której aktualnie prezentowana jest wystawa prac Pani Profesor, co gwarantuje publiczności bezpośrednią obserwację relacji twórcy z dziełem.

Warsztat "OD RĘCZNIKA DO PAMIĘTNIKA"

Czy za pomocą ręcznika można przekazać jakąś wiadomość?

Oprowadzanie po wystawie „Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych"

Oprowadzanie po wystawie, która prowokuje do zadawania pytań.

Warsztat „Performatywność tkaniny"

Jakie właściwości ma tkanina? Jak oddziałuje na przestrzeń i jakie daje możliwości twórcze?

Warsztat "Sen na JAWIE"

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami?