16.06.2018, godz. 16.00

Wykład dr. Krzysztofa Trojanowskiego

Temat: „Jacques Fath, zapomniany rywal Diora”.

Zapraszamy na wykład dr. Krzysztofa Trojanowskiego zatytułowany „Jacques Fath, zapomniany rywal Diora”. Uznanie paryskich elegantek Jacques Fath zdobył krótko przed wybuchem drugiej wojny. W okresie niemieckiej okupacji ten niespełna trzydziestoletni projektant kontynuował działalność zawodową, stając się jednym z najbardziej cenionych i popularnych krawców „haute couture”. W latach powojennych z powodzeniem konkurował z Christianem Diorem, a francuska prasa chętnie podsycała emocje, porównując najnowsze dokonania obydwu królów mody. Dobrą passę przerwała śmierć Fatha w wieku zaledwie 42 lat.

---------------------------------------------------

dr Krzysztof Trojanowski - adiunkt w Katedrze Filologii Romańskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, autor bogatej monografii mody francuskiej okresu wojennego „Moda w okupowanej Francji i jej polskie echa”.

Wykład towarzyszy wystawie „Christian Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja”.

Budynek C, I piętro, sala konferencyjna (wejście przez Budynek D)
Bilety: normalny 6 zł; ulgowy: 4 zł

GMF TOP 10 – Kroke & Sławek Berny

Kroke to zespół, który święci tryumfy na światowej scenie muzycznej od wielu lat.

Dzieje rodu Geyerów. Spacer po Starym Cmentarzu w Łodzi

Pracownicy Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zapraszają na spacer po ewangelickiej części Starego Cmentarza.

1, 2, 3 do muzeum idziesz Ty! Warsztat dla maluszków

MAMY WENĘ. WARSZTAT DLA MAM

Mamy wciąż myślą o swoich pociechach. Chcą być blisko, jak najbliżej swojego maluszka i pragną mu dać jak najwięcej miłości.

GMF TOP 10 – Miśkiewicz Family

Projekt „Miśkiewicz Family” jest projektem rodzinnym.