Wystawy czasowe

Opowieści z miasta włókniarek

„Opowieści z miasta włókniarek” to wystawa byłych łódzkich włókniarek i włókniarzy. Łódź - jej charakter i tożsamość - ukazana zostanie z osobistej perspektywy osób zatrudnionych w przemyśle włókienniczym, bezpośrednio doświadczających jego pomyślności i upadku.

Roundabout Baltic

'Roundabout Baltic' to wystawa-opowieść. Nie mówi o kondycji wzornictwa w krajach nadbałtyckich. Nie jest naukową analizą. Niczego nie dowodzi. To wystawa o projektowaniu z widokiem na morze.

Azja-Europa III

Ponad trzydziestu artystów pochodzących z dwóch kontynentów – trzecia odsłona międzynarodowej wystawy „AZJA – EUROPA”

Bunt materii

Historia rewolucji tkaniny artystycznej, która rozpoczęła się w Polsce.

Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego

Przedwojenny trójgłowicowy automat do haftowania, dziurkarka do odzieży i ręczna maszynka do rysowania szablonów to urządzenia, które tuż po wojnie dały początek rodzinnemu zakładowi przy ul. Więckowskiego 4.

"Sprusiak, jakiego nie znamy"

Bajecznie kolorowe wzory tkanin na wystawie poświęconej projektanckiemu dorobkowi łódzkiego artysty Tadeusza Sprusiaka.

"Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska”

Wystawa, która pozwoli poznać elementy bogatej regionalnej kultury wieloetnicznej Polski kresowej.