Archiwum wystaw

Prime Time 2017

Wystawa czynna od 1 lutego 2018 r. do 4 marca 2018 r.

„Prime Time” 2017 to wystawa prezentująca najlepsze prace dyplomowe studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi powstałe w roku 2017.

Ad initium

Manifestacje artystycznych możliwości tkwiących w podstawach samej tkaniny.

Metamorfizm

Wystawa czynna od 30 listopada 2017 r. do 1 kwietnia 2018 r. Budynek D, II piętro.

Wystawa prezentuje dokonania jednej z najważniejszych artystek XX w., Magdaleny Abakanowicz.

Opowieści z miasta włókniarek

5.10.2017, czwartek, godz. 18.00

„Opowieści z miasta włókniarek” to wystawa byłych łódzkich włókniarek i włókniarzy. Łódź - jej charakter i tożsamość - ukazana zostanie z osobistej perspektywy osób zatrudnionych w przemyśle włókienniczym, bezpośrednio doświadczających jego pomyślności i upadku.

Roundabout Baltic

4.10.2017, środa, 18.00

'Roundabout Baltic' to wystawa-opowieść. Nie mówi o kondycji wzornictwa w krajach nadbałtyckich. Nie jest naukową analizą. Niczego nie dowodzi. To wystawa o projektowaniu z widokiem na morze.

Azja-Europa III

Wystawa czynna do 12 listopada 2017

Ponad trzydziestu artystów pochodzących z dwóch kontynentów – trzecia odsłona międzynarodowej wystawy „AZJA – EUROPA”

Bunt materii

Wystawa czynna do 18 lutego 2018

Historia rewolucji tkaniny artystycznej, która rozpoczęła się w Polsce.

Ogólnopolska Wystawa Haftu Krzyżykowego Złota Igła 2017

Motywy abstrakcyjne, rośliny, zwierzęta, pejzaże, architektura, sceny rodzajowe. Do tego niesamowite efekty kolorystyczne i niezwykła precyzja wykonania

Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego

Wystawa czynna do 29 października 2017

Przedwojenny trójgłowicowy automat do haftowania, dziurkarka do odzieży i ręczna maszynka do rysowania szablonów to urządzenia, które tuż po wojnie dały początek rodzinnemu zakładowi przy ul. Więckowskiego 4.

Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych

Wystawa czynna do 10 września 2017 r. Budynek , III piętro.

Wystawa multisensoryczna, która pobudza wzrok, słuch i dotyk odbiorców. Punktem wyjścia dla opowieści o codzienności łódzkich fabrykach jest tkanina oraz jej właściwości.

"Sprusiak, jakiego nie znamy"

Wystawa czynna do 29 grudnia 2017

Bajecznie kolorowe wzory tkanin na wystawie poświęconej projektanckiemu dorobkowi łódzkiego artysty Tadeusza Sprusiaka.

„TRWAŁOŚĆ TKANINY. MIĘKKIE MEDIUM W PRACACH EWY MARII PORADOWSKIEJ-WERSZLER”

Wystawa czynna do 20 sierpnia 2017 r.

Na wystawie można zobaczyć 50 prac artystki pogrupowanych w trzech zespołach.

„Czar Jawy – batik. Tradycyjne tkaniny indonezyjskie”

Wystawa czynna do 24 września 2017

75 niepowtarzalnych tradycyjnych tkanin indonezyjskich z Jawy, z końca XIX w. aż po lata 70. XX w., wykonanych techniką batiku.

"Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska”

Wystawa czynna do 20 sierpnia 2017

Wystawa, która pozwoli poznać elementy bogatej regionalnej kultury wieloetnicznej Polski kresowej.

„Łódzkie klimaty w hafcie”

Wystawa czynna do 17 kwietnia 2017 r.

Portrety, pejzaże, a nawet elementy architektury – wyhaftować można niemal wszystko. Warto się o tym przekonać, zwiedzając wystawę, przygotowaną z okazji 15-lecia działalności Stowarzyszenia Miłośników Haftu „Kanwa”.

Wystawa pokonkursowa „15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny w oczach Młodego Widza”.

Do 9 kwietnia 2017 r.

Na wystawie można oglądać 161 prac z 18 szkół i placówek oświatowych: z Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Zduńskiej Woli, Nowego Sącza, Supraśla, Wodzierad, Bydgoszczy.