Archiwum wystaw

Inspirujemy kolorem

"Inspirujemy kolorem” to ogólnopolska wystawa o charakterze konkursowym, od siedmiu lat ciesząca się powodzeniem i renomą wśród artystów – amatorów.

Metamorfizm

Magdalena Abakanowicz odcisnęła wyraźny ślad w światowej sztuce tkaniny dzięki prezentacji swoich przemyśleń, idei i osiągnięć na kilku edycjach legendarnego Biennale Tkaniny w Lozannie

Christian Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja

The New Look – rewolucja, która zmieniła modę i kulturę.

Z nici Ariadny

Od 29 czerwca do 9 września

Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego „Z nici Ariadny” ma charakter konkursowy, a jej kolejne edycje cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród artystów amatorów, pasjonatów i mistrzów rękodzieła, którego głównym tworzywem są nici.

RAZEM TWORZYMY ŚWIAT. WYSTAWA LALEK

1.05-10.09.2018 r.

21 lalek z Afryki i Ameryki Łacińskiej, wśród nich, te które są opiekunkami domu, rodziny, amuletem chroniącym przed złem. O niektórych mówi się, że mają duszę...

PolishUp

Wystawa PolishUp to ważna część projektu BiznesUp! design made in Poland, którego celem jest promocja rodzimego wzornictwa w kraju i za granicą, a także wsparcie międzynarodowej współpracy polskich marek.

Prime Time 2017

Wystawa czynna od 1 lutego 2018 r. do 4 marca 2018 r.

„Prime Time” 2017 to wystawa prezentująca najlepsze prace dyplomowe studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi powstałe w roku 2017.

Ad initium

Manifestacje artystycznych możliwości tkwiących w podstawach samej tkaniny.

Metamorfizm

Wystawa czynna od 30 listopada 2017 r. do 1 kwietnia 2018 r. Budynek D, II piętro.

Wystawa prezentuje dokonania jednej z najważniejszych artystek XX w., Magdaleny Abakanowicz.

Opowieści z miasta włókniarek

5.10.2017, czwartek, godz. 18.00

„Opowieści z miasta włókniarek” to wystawa byłych łódzkich włókniarek i włókniarzy. Łódź - jej charakter i tożsamość - ukazana zostanie z osobistej perspektywy osób zatrudnionych w przemyśle włókienniczym, bezpośrednio doświadczających jego pomyślności i upadku.

Roundabout Baltic

4.10.2017, środa, 18.00

'Roundabout Baltic' to wystawa-opowieść. Nie mówi o kondycji wzornictwa w krajach nadbałtyckich. Nie jest naukową analizą. Niczego nie dowodzi. To wystawa o projektowaniu z widokiem na morze.

Azja-Europa III

Wystawa czynna do 12 listopada 2017

Ponad trzydziestu artystów pochodzących z dwóch kontynentów – trzecia odsłona międzynarodowej wystawy „AZJA – EUROPA”

Bunt materii

Wystawa czynna do 18 lutego 2018

Historia rewolucji tkaniny artystycznej, która rozpoczęła się w Polsce.

Ogólnopolska Wystawa Haftu Krzyżykowego Złota Igła 2017

Motywy abstrakcyjne, rośliny, zwierzęta, pejzaże, architektura, sceny rodzajowe. Do tego niesamowite efekty kolorystyczne i niezwykła precyzja wykonania

Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego

Wystawa czynna do 29 października 2017

Przedwojenny trójgłowicowy automat do haftowania, dziurkarka do odzieży i ręczna maszynka do rysowania szablonów to urządzenia, które tuż po wojnie dały początek rodzinnemu zakładowi przy ul. Więckowskiego 4.

Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych

Wystawa czynna do 10 września 2017 r. Budynek , III piętro.

Wystawa multisensoryczna, która pobudza wzrok, słuch i dotyk odbiorców. Punktem wyjścia dla opowieści o codzienności łódzkich fabrykach jest tkanina oraz jej właściwości.