27.01.2017 g.18.00

Wernisaż wystawy "Prime Time 2016"

Wystawa „Prime Time 2016” jest pokazem najlepszych prac dyplomowych studentów magisterskich studiów stacjonarnych i niestacjonarnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, obronionych w 2016 roku. To jednocześnie prestiżowy konkurs, którego celem jest nagradzanie najlepszych absolwentów uczelni i promowanie ich działań w bezpośrednim odniesieniu do szeroko rozumianego rynku. Do 2013 roku wydarzenie funkcjonowało jako „Rocznik”. Nowa nazwa „Prime Time” (dosłownie: najlepszy czas antenowy) ma podkreślać, że autorzy dyplomów znajdują się właśnie w najlepszym dla nich czasie – pełni pomysłów i niepohamowanego impetu twórczego opuszczają mury Akademii, rozpoczynając swoją wielką zawodową przygodę.

W Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi najlepsze dyplomy ASP goszczą już po raz siedemnasty. W tym roku wystawa jest jednak nieco bardziej obszerna niż w latach ubiegłych. Na trzech piętrach muzeum zostaną zaprezentowane 42 najlepsze dyplomy z czterech wydziałów: Grafiki i Malarstwa, Tkaniny i Ubioru, Wzornictwa i Architektury Wnętrz oraz Sztuk Wizualnych. Spośród tych prac jury konkursu, w skład którego wchodzą zaproszeni przez rektora ASP artyści i krytycy sztuki, wybierze najlepsze Dyplomy Roku. W tegorocznej edycji w ławie jurorskiej zasiadają: Maria Morzuch – kurator, Muzeum Sztuki w Łodzi, Adam Klimczak – prowadzący Galerie Wschodnią (Łódź), Bożena Gargas – Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego (Warszawa), Andrzej Walczak – Atlas Sztuki (Łódź), Michał Haze – Prezes Izby Przemysłowo Handlowej (Łódź).

Zgodnie z regulaminem zwycięzcami konkursu zostaje sześcioro absolwentów, którzy za najlepsze prace dyplomowe zostają uhonorowani jednym złotym medalem, dwoma srebrnymi oraz trzema brązowymi. Lista laureatów konkursu zostanie ogłoszona podczas piątkowego wernisażu, wtedy też nastąpi uroczyste wręczenie nagród. Samą wystawę oglądać będzie można w budynku D Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi do 26 lutego.

Wystawa czynna do 26 lutego br., budynek D.

ZAGŁOSUJ NA "METAMORFIZM" !

Z przyjemnością informujemy, że wystawa prac Magdaleny Abakanowicz „Metamorfizm” została nominowana do nagrody „Plastry Kultury” w kategorii „Wystawa roku”.

Warsztat „Od przedmiotu do podmiotu"

Czy przedmiot może mówić? Czy może powiedzieć coś o nas i za nas?

Oprowadzanie po wystawie „Bunt materii”

Zapraszamy na oprowadzanie Marty Kowalewskiej po wystawie "Bunt materii".

Bezpłatne szkolenie dla instytucji kultury - Program Niepodległa.

Jeśli masz pomysł na wydarzenie związane ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę i szukasz środków na jego realizację – weź udział w spotkaniu informacyjnym o programie „Niepodległa”.

Warsztat „Jakie to jest?"

Duże - małe, geometryczne - niegeometryczne, wielobarwne - jednobarwne, gładkie - chropowate. Czy jesteśmy w stanie dokładnie określić, jakie jest dzieło sztuki?