Wernisaż wystawy "Prime Time 2016"

27.01.2017 g.18.00

Wystawa „Prime Time 2016” jest pokazem najlepszych prac dyplomowych studentów magisterskich studiów stacjonarnych i niestacjonarnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, obronionych w 2016 roku. To jednocześnie prestiżowy konkurs, którego celem jest nagradzanie najlepszych absolwentów uczelni i promowanie ich działań w bezpośrednim odniesieniu do szeroko rozumianego rynku. Do 2013 roku wydarzenie funkcjonowało jako „Rocznik”. Nowa nazwa „Prime Time” (dosłownie: najlepszy czas antenowy) ma podkreślać, że autorzy dyplomów znajdują się właśnie w najlepszym dla nich czasie – pełni pomysłów i niepohamowanego impetu twórczego opuszczają mury Akademii, rozpoczynając swoją wielką zawodową przygodę.

W Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi najlepsze dyplomy ASP goszczą już po raz siedemnasty. W tym roku wystawa jest jednak nieco bardziej obszerna niż w latach ubiegłych. Na trzech piętrach muzeum zostaną zaprezentowane 42 najlepsze dyplomy z czterech wydziałów: Grafiki i Malarstwa, Tkaniny i Ubioru, Wzornictwa i Architektury Wnętrz oraz Sztuk Wizualnych. Spośród tych prac jury konkursu, w skład którego wchodzą zaproszeni przez rektora ASP artyści i krytycy sztuki, wybierze najlepsze Dyplomy Roku. W tegorocznej edycji w ławie jurorskiej zasiadają: Maria Morzuch – kurator, Muzeum Sztuki w Łodzi, Adam Klimczak – prowadzący Galerie Wschodnią (Łódź), Bożena Gargas – Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego (Warszawa), Andrzej Walczak – Atlas Sztuki (Łódź), Michał Haze – Prezes Izby Przemysłowo Handlowej (Łódź).

Zgodnie z regulaminem zwycięzcami konkursu zostaje sześcioro absolwentów, którzy za najlepsze prace dyplomowe zostają uhonorowani jednym złotym medalem, dwoma srebrnymi oraz trzema brązowymi. Lista laureatów konkursu zostanie ogłoszona podczas piątkowego wernisażu, wtedy też nastąpi uroczyste wręczenie nagród. Samą wystawę oglądać będzie można w budynku D Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi do 26 lutego.

Warsztaty "Cotton art" - Techniki mieszane i własne

Uczestnicy zajęć będą zachęcani do własnych śmiałych eksperymentów z formą, tradycyjnym oraz niekonwencjonalnym materiałem i przestrzenią

Kwartały awangardy - Władysław Strzemiński

"Kwartały awangardy" to projekt przygotowany specjalnie z okazji obchodów "Roku awangardy" w Polsce. Cykl prezentacji rozpoczynamy od projektu tkaniny sukienkowej autorstwa Władysława Strzemińskiego

Warsztaty Geyerwerki- „Aplikacja biała i kolorowa"

Uczestnicy najbliższych Geyerwerków poznają technikę aplikacji, która polega na nakładaniu i naszywaniu lub klejeniu motywów dekoracyjnych wyciętych z innych tkanin, koronek, skóry, filcu.

Wernisaż wystawy "Łódzkie klimaty w hafcie"

Wystawa przygotowana z okazji 15-lecia działalności artystycznej Stowarzyszenia Miłośników Haftu "Kanwa"

Wernisaż wystawy "Nostalgia za Kresami. Tkanina wileńska, poleska i huculska”

Wystawa będzie stanowić prezentację tkanin pochodzących z obszaru dawnej Rzeczpospolitej – wieloetnicznej Polski kresowej