16.02.2017 g. 18.00

Wernisaż wystawy pokonkursowej „15 Międzynarodowe Triennale w oczach Młodego Widza”.

Konkurs plastyczny Triennale Tkaniny w oczach Młodego Widza ma już swoją kilkunastoletnią historię. Podobnie jak sama wystawa, organizowany jest co 3 lata. Został zainaugurowany w 1992 roku po 7 Międzynarodowym Triennale Tkaniny i przez wszystkie kolejne edycje cieszył się dużym zainteresowaniem. Do tegorocznej, IX edycji konkursu zgłoszono 161 prac z 18 szkół i placówek oświatowych: z Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Zduńskiej Woli, Nowego Sącza, Supraśla, Wodzierad, Bydgoszczy. Ze względu na ich wysoki poziom wszystkie zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej, a 28 z nich nominowano do nagród i wyróżnień. Najmłodszy uczestnik konkursu mieszka w Łodzi i ma 5 lat.

Zgodnie z regulaminem, praca może być wykonana w dowolnej trwałej technice płaskiej lub przestrzennej, ale musi mieć charakter osobistej impresji z zakończonej w październiku ubiegłego roku wystawy 15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny. To od samego młodego artysty jednak zależało, czy nawiąże do całej obejrzanej ekspozycji, wybranego fragmentu czy eksponowanego tam pojedynczego dzieła.

Prace konkursowe ocenia jury złożone z artystów – uczestników Triennale, profesorów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i przedstawicieli muzeum. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni, ale największym wyróżnieniem dla młodych twórców będzie możliwość zobaczenia swojego dzieła na ekspozycji w naszym muzeum. Pełną listę laureatów oraz wyróżnionych poznamy podczas oficjalnego otwarcia wystawy 16.02 o g. 18.00.

Kurator: Danuta Lorent-Więckowska

Wystawa czynna do 9 kwietnia, budynek A, II piętro.

ZAGŁOSUJ NA "METAMORFIZM" !

Z przyjemnością informujemy, że wystawa prac Magdaleny Abakanowicz „Metamorfizm” została nominowana do nagrody „Plastry Kultury” w kategorii „Wystawa roku”.

Warsztat „Od przedmiotu do podmiotu"

Czy przedmiot może mówić? Czy może powiedzieć coś o nas i za nas?

Oprowadzanie po wystawie „Bunt materii”

Zapraszamy na oprowadzanie Marty Kowalewskiej po wystawie "Bunt materii".

Bezpłatne szkolenie dla instytucji kultury - Program Niepodległa.

Jeśli masz pomysł na wydarzenie związane ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę i szukasz środków na jego realizację – weź udział w spotkaniu informacyjnym o programie „Niepodległa”.

Warsztat „Jakie to jest?"

Duże - małe, geometryczne - niegeometryczne, wielobarwne - jednobarwne, gładkie - chropowate. Czy jesteśmy w stanie dokładnie określić, jakie jest dzieło sztuki?