Wernisaż wystawy pokonkursowej „15 Międzynarodowe Triennale w oczach Młodego Widza”.

16.02.2017 g. 18.00

Konkurs plastyczny Triennale Tkaniny w oczach Młodego Widza ma już swoją kilkunastoletnią historię. Podobnie jak sama wystawa, organizowany jest co 3 lata. Został zainaugurowany w 1992 roku po 7 Międzynarodowym Triennale Tkaniny i przez wszystkie kolejne edycje cieszył się dużym zainteresowaniem. Do tegorocznej, IX edycji konkursu zgłoszono 161 prac z 18 szkół i placówek oświatowych: z Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Zduńskiej Woli, Nowego Sącza, Supraśla, Wodzierad, Bydgoszczy. Ze względu na ich wysoki poziom wszystkie zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej, a 28 z nich nominowano do nagród i wyróżnień. Najmłodszy uczestnik konkursu mieszka w Łodzi i ma 5 lat.

Zgodnie z regulaminem, praca może być wykonana w dowolnej trwałej technice płaskiej lub przestrzennej, ale musi mieć charakter osobistej impresji z zakończonej w październiku ubiegłego roku wystawy 15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny. To od samego młodego artysty jednak zależało, czy nawiąże do całej obejrzanej ekspozycji, wybranego fragmentu czy eksponowanego tam pojedynczego dzieła.

Prace konkursowe ocenia jury złożone z artystów – uczestników Triennale, profesorów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i przedstawicieli muzeum. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni, ale największym wyróżnieniem dla młodych twórców będzie możliwość zobaczenia swojego dzieła na ekspozycji w naszym muzeum. Pełną listę laureatów oraz wyróżnionych poznamy podczas oficjalnego otwarcia wystawy 16.02 o g. 18.00.

Kurator: Danuta Lorent-Więckowska

Wystawa czynna do 9 kwietnia, budynek A, II piętro.

Wernisaż wystawy "Bunt materii"

Historia rewolucji tkaniny artystycznej, która zaczęła się w Polsce.

"Kwartały awangardy"- odsłona druga

Druga odsłona cyklu „Kwartały awangardy” to prezentacja twórczości postaci wyjątkowej dla awangardowej historii Łodzi – Leny Kowalewicz-Wegner – artystki, która należy do grona jednych
z najważniejszych absolwentów dawnej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Wł. Strzemińskiego
w Łodzi i której działalność rozsławiła łódzką uczelnię w kraju i za granicą.

Geyer Music Factory 2017

Prezentujemy repertuar tegorocznej edycji Geyer Music Factory.

Warsztat Cotton art

Tkanina bawełniana, garnek do rozpuszczenia kilku plastrów pszczelego wosku, jeden tjanting, szczypta barwników, dużo starych gazet, kilka różnej grubości pędzli do nakładania.