23.11.2017 r., g. 17.00-19.00

Warsztaty rękodzielniczych technik tkackich z prof. Ewą Latkowską-Żychską

Autorskie warsztaty Ewy Latkowskiej-Żychskiej będą opierały się na technikach własnych artystki, którymi posługuje się ona przy realizacji swoich prac. Uczestnicy, w zależności od stopnia zaawansowania umiejętności rękodzielniczych, będą tworzyli dywany ręcznie wiązane oraz sumaki - tkaniny o różnych wymiarach, wykonane całkowicie z wełny, których cechą charakterystyczną jest reliefowa powierzchnia.

Zajęcia będą miały formułę kursu dla osób dorosłych, średniozaawansowanych i zaawansowanych.

Zajęcia towarzyszą wystawie "Bunt materii"

Ewa Latkowska – Żychska urodziła się w Łodzi,  studiowała w latach 1969-1974 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Dyplom w 1976 roku w Pracowni Dywanu i Gobelinu prof. Antoniego Starczewskiego. Pracuje na macierzystej Uczelni - w latach 1976-1997 w Pracowni Tkaniny Unikatowej, od 1997 r. w Pracowni Papieru, której jest założycielką. Profesor zwyczajny od 2000 roku.

Twórczość w zakresie papieru, tkaniny, fotografii, liczne teksty o sztuce oraz tomik wierszy pt. "Wiersze nienamalowane".

Prace w zbiorach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Savaria Muzeum - Węgry, Centrum Kultury Niderlandzkiej w Gent - Belgia, Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie, Muzeum Etnograficznego we Lwowie, Biura Wystaw Artystycznych w Skierniewicach, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu, Muzeum Sztuki Współczesnej w Sarajewie, Museum & Library Musashino Art.University w Tokio, Art Gallery Szombathely − Węgry, Word Textile Art Organization − Meksyk, Kolekcji Raymonda Bergera w Genewie oraz wielu kolekcjach prywatnych.

Udział w wielu wystawach sztuki w kraju i zagranicą. Więcej informacji na stronie Artystki: http://www.latkowska.pl

Na warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Więcej o wystawie

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Łodzi.

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

WERNISAŻ WYSTAWY "CHRISTIAN DIOR I IKONY PARYSKIEJ MODY Z KOLEKCJI ADAMA LEJA"

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi ma niezwykłą okazję przypomnieć dokonania Christiana Diora, a także powojennych paryskich mistrzów haute couture dzięki uprzejmości polskiego kolekcjonera i eksperta, Adama Leja, właściciela ponad pięciu tysięcy obiektów z historii mody.

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

sPLOTY warsztaty technik tkackich

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,