Warsztaty Geyerwerki "Miniatura tkacka"

7.05.2017 r., g. 12.00 i 14.30

Mini-warsztat w formie płaskiego szablonu z tektury? Mając do dyspozycji papier, sznurek czy filc bedziemy poznawać technikę ręcznego tkania oraz podstawowe sploty. Na najbliższych zajęciach pokażemy jak przewlekać włóczkę między nićmi osnowy by stworzyć niepowtarzalne prace, od prostych tkackich do skomplikowanych ażurowych.

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Warsztat "Stwórz ten wątek"

Opowiadacie niestworzone historie? Słowo WĄTEK niezaprzeczalnie kojarzy Wam się z filmem, a nie układem nitek biegnącym w poprzek tkaniny?

Warsztat Cotton art

Tkanina bawełniana, garnek do rozpuszczenia kilku plastrów pszczelego wosku, jeden tjanting, szczypta barwników, dużo starych gazet, kilka różnej grubości pędzli do nakładania.

Wernisaż wystawy "Bunt materii"

Historia rewolucji tkaniny artystycznej, która zaczęła się w Polsce.

Międzynarodowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych

Są bawełniane, kolorowe, miękkie i niezwykle potrzebne noworodkom.

Oprowadzanie po wystawie „Czar Jawy – batik. Tradycyjne tkaniny indonezyjskie”

O sposobie tworzenia, historii i znaczeniu batiku będzie można się dowiedzieć podczas oprowadzania kuratorskiego.