7.05.2017 r., g. 12.00 i 14.30

Warsztaty Geyerwerki "Miniatura tkacka"

Mini-warsztat w formie płaskiego szablonu z tektury? Mając do dyspozycji papier, sznurek czy filc bedziemy poznawać technikę ręcznego tkania oraz podstawowe sploty. Na najbliższych zajęciach pokażemy jak przewlekać włóczkę między nićmi osnowy by stworzyć niepowtarzalne prace, od prostych tkackich do skomplikowanych ażurowych.

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Warsztat "Czy słyszałeś o Orbitku?"

Czy we wszechświecie, poza naszą planetą istnieją inne formy życia? Jeśli tak, to co przypominają – ludzi, bakterie, pierwotniaki, a może dzieła sztuki?

Warsztat "Cotton art"

Twórcze działania nie są Ci obce? Masz głowę pełną pomysłów, wolne niedzielne popołudnie? Świetnie się składa, przyjdź do Muzeum!

Oprowadzanie po wystawie "Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska"

Podczas ostatniego oprowadzania kuratorka wystawy – Lidia Zganiacz, opowie o znaczeniu tkanin w życiu codziennym mieszkańców dawnych Kresów wschodnich.

Warsztat "Puścić farbę"

Czy z przypraw, mąki i wody można zrobić jedynie coś pysznego do jedzenia? A gdyby tak z wyposażenia kuchni stworzyć prawdziwą farbę i namalować nasze ulubione danie?

Spotkanie z Januszem Kondratiukiem towarzyszące wystawie „Bunt materii"

Zapraszamy na spotkanie z reżyserem, Januszem Kondratiukiem, które poprowadzi Marta Kowalewska. Przybliży on postać założycielki Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i pomysłodawczyni Międzynarodowego Triennale Tkaniny, Krystyny Kondratiuk.