5.03.2017 g.12.00 oraz 14.30

Warsztaty Geyerwerki- „Aplikacja biała i kolorowa"

Uczestnicy warsztatów stworzą kompozycje płaskie z różnorodnych tkanin gładkich lub wzorzystych z włókien pochodzenia naturalnego i sztucznego. Technika aplikacji polega na nakładaniu i naszywaniu lub klejeniu motywów dekoracyjnych wyciętych z innych tkanin, koronek, skóry, filcu. Materiały, z których wykonamy aplikacje to tkaniny obejmujące włókna roślinne takie jak: bawełna i len, włókna pochodzenia zwierzęcego – wełna, oraz różne rodzaje włókna sztucznego i syntetycznego. Istnieją dwa rodzaje aplikacji: kolorowa – na tłach nieprzeświecających, gęsto tkanych i grubszych niczym płótno, sukno czy aksamit oraz biała na tłach przezroczystych jak tiul, gaza itp. Na tłach przezroczystych aplikacja może być nakładana po prawej lub po lewej stronie tła.

Zajęcia adresowane są do całych rodzin i odbywają się w godzinach 12.00-14.00 oraz
14.30-16.30. Cena warsztatów to 10 zł za osobę.

Kontakt: tel. 42 684-61-15
e-mail: edukacja@cmwl.pl

ZAGŁOSUJ NA "METAMORFIZM" !

Z przyjemnością informujemy, że wystawa prac Magdaleny Abakanowicz „Metamorfizm” została nominowana do nagrody „Plastry Kultury” w kategorii „Wystawa roku”.

Warsztat „Od przedmiotu do podmiotu"

Czy przedmiot może mówić? Czy może powiedzieć coś o nas i za nas?

Oprowadzanie po wystawie „Bunt materii”

Zapraszamy na oprowadzanie Marty Kowalewskiej po wystawie "Bunt materii".

Bezpłatne szkolenie dla instytucji kultury - Program Niepodległa.

Jeśli masz pomysł na wydarzenie związane ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę i szukasz środków na jego realizację – weź udział w spotkaniu informacyjnym o programie „Niepodległa”.

Warsztat „Jakie to jest?"

Duże - małe, geometryczne - niegeometryczne, wielobarwne - jednobarwne, gładkie - chropowate. Czy jesteśmy w stanie dokładnie określić, jakie jest dzieło sztuki?