5.03.2017 g.12.00 oraz 14.30

Warsztaty Geyerwerki- „Aplikacja biała i kolorowa"

Uczestnicy warsztatów stworzą kompozycje płaskie z różnorodnych tkanin gładkich lub wzorzystych z włókien pochodzenia naturalnego i sztucznego. Technika aplikacji polega na nakładaniu i naszywaniu lub klejeniu motywów dekoracyjnych wyciętych z innych tkanin, koronek, skóry, filcu. Materiały, z których wykonamy aplikacje to tkaniny obejmujące włókna roślinne takie jak: bawełna i len, włókna pochodzenia zwierzęcego – wełna, oraz różne rodzaje włókna sztucznego i syntetycznego. Istnieją dwa rodzaje aplikacji: kolorowa – na tłach nieprzeświecających, gęsto tkanych i grubszych niczym płótno, sukno czy aksamit oraz biała na tłach przezroczystych jak tiul, gaza itp. Na tłach przezroczystych aplikacja może być nakładana po prawej lub po lewej stronie tła.

Zajęcia adresowane są do całych rodzin i odbywają się w godzinach 12.00-14.00 oraz
14.30-16.30. Cena warsztatów to 10 zł za osobę.

Kontakt: tel. 42 684-61-15
e-mail: edukacja@cmwl.pl

Wykład Joanny Reginy Kowalskiej oraz oprowadzanie Adama Leja

Serdecznie zapraszamy na wykład Joanny Reginy Kowalskiej zatytułowany „Recepcja mody francuskiej w Polsce okresu stalinizmu (1945 – 1956)” oraz oprowadzanie Adama Leja po wystawie „Christian Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja”.

V Łódzkie Senioralia

Serdecznie zapraszamy Seniorów do udziału w wydarzeniach organizowanych w naszym Muzeum podczas V Łódzkich Senioraliów.

Warsztaty dla dzieci. Paryski szyk

Moda czy antymoda? Tradycyjna elegancja, czy awangardowe szokowanie?

COTTON ART

UWAGA! Z przyczyn od Nas niezależnych jesteśmy zmuszeni odwołać poniższe warsztaty. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

SPOTKANIE Z JOLANTĄ KRÓLIKOWSKĄ I WARSZTATY "RAZEM TWORZYMY ŚWIAT"

Czy jesteśmy bardziej różni czy podobni do siebie? Czy dorośli mają przytulanki?