5.03.2017 g.12.00 oraz 14.30

Warsztaty Geyerwerki- „Aplikacja biała i kolorowa"

Uczestnicy warsztatów stworzą kompozycje płaskie z różnorodnych tkanin gładkich lub wzorzystych z włókien pochodzenia naturalnego i sztucznego. Technika aplikacji polega na nakładaniu i naszywaniu lub klejeniu motywów dekoracyjnych wyciętych z innych tkanin, koronek, skóry, filcu. Materiały, z których wykonamy aplikacje to tkaniny obejmujące włókna roślinne takie jak: bawełna i len, włókna pochodzenia zwierzęcego – wełna, oraz różne rodzaje włókna sztucznego i syntetycznego. Istnieją dwa rodzaje aplikacji: kolorowa – na tłach nieprzeświecających, gęsto tkanych i grubszych niczym płótno, sukno czy aksamit oraz biała na tłach przezroczystych jak tiul, gaza itp. Na tłach przezroczystych aplikacja może być nakładana po prawej lub po lewej stronie tła.

Zajęcia adresowane są do całych rodzin i odbywają się w godzinach 12.00-14.00 oraz
14.30-16.30. Cena warsztatów to 10 zł za osobę.

Kontakt: tel. 42 684-61-15
e-mail: edukacja@cmwl.pl

Warsztat "OD RĘCZNIKA DO PAMIĘTNIKA"

Czy za pomocą ręcznika można przekazać jakąś wiadomość?

Oprowadzanie po wystawie „Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych"

Oprowadzanie po wystawie, która prowokuje do zadawania pytań.

Warsztat „Performatywność tkaniny"

Jakie właściwości ma tkanina? Jak oddziałuje na przestrzeń i jakie daje możliwości twórcze?

Warsztat "Sen na JAWIE"

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami?