26.03.2017, g. 12.00

Warsztaty "Cotton art" - Techniki mieszane i własne

Aplikacja, filc, haft czy gobelin – uczestnicy zajęć będą jednak zachęcani do własnych śmiałych eksperymentów z formą, tradycyjnym oraz niekonwencjonalnym materiałem i przestrzenią. Do swoich kompozycji wykorzystają nie tylko fragmenty nieprzędzionego runa, bawełny, elementów pasmanterii czy różnorodnych tkanin. Zestaw środków poszerzymy o nowe tworzywa artystyczne: skórę, plastik i papier, a nawet metal, demonstrując całą gamę zawartych w nich możliwości. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli wykorzystać bogactwo technik tekstylnych, tkackich i własnych  dowolnie je ze sobą łącząc i przeplatając. W ten sposób stworzą swoją własną kompozycję tkaniny unikatowej.

Koszt: 14 zł od osoby, liczba miejsc jest ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.

tel.: (42) 684 61 15, e-mail: edukacja@cmwl.pl

Prowadzenie: Danuta Lorent-Więckowska

ZAGŁOSUJ NA "METAMORFIZM" !

Z przyjemnością informujemy, że wystawa prac Magdaleny Abakanowicz „Metamorfizm” została nominowana do nagrody „Plastry Kultury” w kategorii „Wystawa roku”.

Warsztat „Od przedmiotu do podmiotu"

Czy przedmiot może mówić? Czy może powiedzieć coś o nas i za nas?

Oprowadzanie po wystawie „Bunt materii”

Zapraszamy na oprowadzanie Marty Kowalewskiej po wystawie "Bunt materii".

Bezpłatne szkolenie dla instytucji kultury - Program Niepodległa.

Jeśli masz pomysł na wydarzenie związane ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę i szukasz środków na jego realizację – weź udział w spotkaniu informacyjnym o programie „Niepodległa”.

Warsztat „Jakie to jest?"

Duże - małe, geometryczne - niegeometryczne, wielobarwne - jednobarwne, gładkie - chropowate. Czy jesteśmy w stanie dokładnie określić, jakie jest dzieło sztuki?