26.03.2017, g. 12.00

Warsztaty "Cotton art" - Techniki mieszane i własne

Aplikacja, filc, haft czy gobelin – uczestnicy zajęć będą jednak zachęcani do własnych śmiałych eksperymentów z formą, tradycyjnym oraz niekonwencjonalnym materiałem i przestrzenią. Do swoich kompozycji wykorzystają nie tylko fragmenty nieprzędzionego runa, bawełny, elementów pasmanterii czy różnorodnych tkanin. Zestaw środków poszerzymy o nowe tworzywa artystyczne: skórę, plastik i papier, a nawet metal, demonstrując całą gamę zawartych w nich możliwości. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli wykorzystać bogactwo technik tekstylnych, tkackich i własnych  dowolnie je ze sobą łącząc i przeplatając. W ten sposób stworzą swoją własną kompozycję tkaniny unikatowej.

Koszt: 14 zł od osoby, liczba miejsc jest ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.

tel.: (42) 684 61 15, e-mail: edukacja@cmwl.pl

Prowadzenie: Danuta Lorent-Więckowska

Warsztat "OD RĘCZNIKA DO PAMIĘTNIKA"

Czy za pomocą ręcznika można przekazać jakąś wiadomość?

Oprowadzanie po wystawie „Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych"

Oprowadzanie po wystawie, która prowokuje do zadawania pytań.

Warsztat „Performatywność tkaniny"

Jakie właściwości ma tkanina? Jak oddziałuje na przestrzeń i jakie daje możliwości twórcze?

Warsztat "Sen na JAWIE"

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami?