Warsztaty "Cotton art" - Techniki mieszane i własne

26.03.2017, g. 12.00

Aplikacja, filc, haft czy gobelin – uczestnicy zajęć będą jednak zachęcani do własnych śmiałych eksperymentów z formą, tradycyjnym oraz niekonwencjonalnym materiałem i przestrzenią. Do swoich kompozycji wykorzystają nie tylko fragmenty nieprzędzionego runa, bawełny, elementów pasmanterii czy różnorodnych tkanin. Zestaw środków poszerzymy o nowe tworzywa artystyczne: skórę, plastik i papier, a nawet metal, demonstrując całą gamę zawartych w nich możliwości. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli wykorzystać bogactwo technik tekstylnych, tkackich i własnych  dowolnie je ze sobą łącząc i przeplatając. W ten sposób stworzą swoją własną kompozycję tkaniny unikatowej.

Koszt: 14 zł od osoby, liczba miejsc jest ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.

tel.: (42) 684 61 15, e-mail: edukacja@cmwl.pl

Prowadzenie: Danuta Lorent-Więckowska

Wernisaż wystawy „Trwałość tkaniny. Miękkie medium w pracach Ewy Marii Poradowskiej-Werszler”

O Profesor Ewie Marii Poradowskiej-Werszler pisano, że „w polskim życiu artystycznym jest instytucją – wielką, jedyną i chyba z nikim nieporównywalną”.

Warsztat "Sen na JAWIE"

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami?

Wernisaż wystawy "Sprusiak, jakiego nie znamy"

Tadeusz Sprusiak znany jest z twórczości malarskiej. Jednak mało kto wie, że zajmował się również designem...