26.03.2017, g. 12.00

Warsztaty "Cotton art" - Techniki mieszane i własne

Aplikacja, filc, haft czy gobelin – uczestnicy zajęć będą jednak zachęcani do własnych śmiałych eksperymentów z formą, tradycyjnym oraz niekonwencjonalnym materiałem i przestrzenią. Do swoich kompozycji wykorzystają nie tylko fragmenty nieprzędzionego runa, bawełny, elementów pasmanterii czy różnorodnych tkanin. Zestaw środków poszerzymy o nowe tworzywa artystyczne: skórę, plastik i papier, a nawet metal, demonstrując całą gamę zawartych w nich możliwości. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli wykorzystać bogactwo technik tekstylnych, tkackich i własnych  dowolnie je ze sobą łącząc i przeplatając. W ten sposób stworzą swoją własną kompozycję tkaniny unikatowej.

Koszt: 14 zł od osoby, liczba miejsc jest ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.

tel.: (42) 684 61 15, e-mail: edukacja@cmwl.pl

Prowadzenie: Danuta Lorent-Więckowska

WERNISAŻ WYSTAWY "CHRISTIAN DIOR I IKONY PARYSKIEJ MODY Z KOLEKCJI ADAMA LEJA"

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi ma niezwykłą okazję przypomnieć dokonania Christiana Diora, a także powojennych paryskich mistrzów haute couture dzięki uprzejmości polskiego kolekcjonera i eksperta, Adama Leja, właściciela ponad pięciu tysięcy obiektów z historii mody.

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

sPLOTY warsztaty technik tkackich

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,

MAM TYLE NA GŁOWIE, CZYLI CZY ŁATWO BYĆ KAPELUSZNIKIEM?

Mam tyle na głowie! - słyszałeś to kiedyś?