23.04.2017 r., g.12.00

Warsztaty "Cotton art" - Miękka biżuteria

Na warsztatach udowodnimy, że nie trzeba być jubilerem, ani posiadać złota, srebra czy platyny, aby stworzyć unikatową biżuterię. Do Waszej dyspozycji oddamy różnorodne materiały: wstążki, guziki, druty, filc, tkaniny, sznurki i nici.
My nie będziemy ingerować w proces twórczy, a Wy dacie się ponieść wyobraźni. Jaki wynik przyniesie to równanie? Z pewnością zaskakujący! Zapraszamy na warsztaty tworzenia miękkiej biżuterii.

Koszt: 14 zł od osoby, liczba miejsc jest ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.

tel.: (42) 684 61 15, e-mail: edukacja@cmwl.pl

Prowadzenie: Danuta Lorent-Więckowska

Warsztaty rękodzielniczych technik tkackich z prof. Ewą Latkowską-Żychską

Autorskie warsztaty Ewy Latkowskiej-Żychskiej opierające się na technikach własnych artystki, którymi posługuje się ona przy realizacji swoich prac.

Warsztat "Kolorowe wzory. Wzorzyste kolory"

Czy kolor może być wesoły lub smutny? I czy czerwień działa tylko na byka?

Cotton art

Twórcze działania nie są Ci obce? Masz głowę pełną pomysłów, wolne niedzielne popołudnie? Świetnie się składa, przyjdź do Muzeum! W sali warsztatowej, gdzie atmosfera sprzyja kreacji, korzystając z dostępnych materiałów i pomocy pracowników Działu Edukacji spożytkujesz swoją energię.

Oprowadzanie po wystawie „Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska"

oprowadzanie kuratorskie, podczas którego kuratorka wystawy - Lidia Zganiacz opowie o zagadnieniach, które znalazły się w najnowszym wydawnictwie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi