26.02.2017 g. 12.00

Warsztaty Cotton-Art "Eksperymentalnie i awangardowo"

Patchwork (z ang. patch – skrawek materiału, łata/work – praca, dzieło) to metoda szycia polegająca na łączeniu ze sobą niewielkich kawałków tkanin w celu uzyskania estetycznej kompozycji. Tej techniki używa się do wykonania narzut, poszewek czy toreb, ale też elementów dekoracyjnych czy nawet ubrań. Można ją stosować do prostych, jak i bardzo skomplikowanych wzorów. Ze względów praktycznych zszywane elementy to często – stabilne, nie rozciągające się i zachowujące nadany im kształt – fragmenty bawełnianych tkanin.

W ramach zabawy z techniką patchworku uczestnicy warsztatów w Białej Fabryce do dyspozycji będą mieli materiały bardzo zróżnicowane pod względem rodzaju oraz przeznaczenia. Swoje kompozycje zaprojektują łącząc fragmenty tkanin odzieżowych, dekoracyjnych i technicznych, obserwując przy tym ich właściwości. Decyzję co do kształtów, barw i faktur, a także organizacji całości patchworkowego wzoru będą podejmować, kierując się ważnymi zasadami w projektowaniu, jakimi są kontrast i rytm. Zaprojektowana całość powinna być spójna pod względem kształtu, koloru i wzoru, ale ma również wywoływać radość samych twórców.

Zajęcia przeznaczone są dla dorosłych oraz młodzieży. Poprowadzi je Danuta Lorent-Więckowska, artystka-plastyk, dobrze znana już stałym bywalcom „Cotton-art”. Koszt warsztatów to 14 zł za osobę. Na zajęcia można zapisać się telefonicznie (42 684 61 15) lub mailowo: edukacja@cmwl.pl.

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

WERNISAŻ WYSTAWY "CHRISTIAN DIOR I IKONY PARYSKIEJ MODY Z KOLEKCJI ADAMA LEJA"

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi ma niezwykłą okazję przypomnieć dokonania Christiana Diora, a także powojennych paryskich mistrzów haute couture dzięki uprzejmości polskiego kolekcjonera i eksperta, Adama Leja, właściciela ponad pięciu tysięcy obiektów z historii mody.

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

sPLOTY warsztaty technik tkackich

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,