26.02.2017 g. 12.00

Warsztaty Cotton-Art "Eksperymentalnie i awangardowo"

Patchwork (z ang. patch – skrawek materiału, łata/work – praca, dzieło) to metoda szycia polegająca na łączeniu ze sobą niewielkich kawałków tkanin w celu uzyskania estetycznej kompozycji. Tej techniki używa się do wykonania narzut, poszewek czy toreb, ale też elementów dekoracyjnych czy nawet ubrań. Można ją stosować do prostych, jak i bardzo skomplikowanych wzorów. Ze względów praktycznych zszywane elementy to często – stabilne, nie rozciągające się i zachowujące nadany im kształt – fragmenty bawełnianych tkanin.

W ramach zabawy z techniką patchworku uczestnicy warsztatów w Białej Fabryce do dyspozycji będą mieli materiały bardzo zróżnicowane pod względem rodzaju oraz przeznaczenia. Swoje kompozycje zaprojektują łącząc fragmenty tkanin odzieżowych, dekoracyjnych i technicznych, obserwując przy tym ich właściwości. Decyzję co do kształtów, barw i faktur, a także organizacji całości patchworkowego wzoru będą podejmować, kierując się ważnymi zasadami w projektowaniu, jakimi są kontrast i rytm. Zaprojektowana całość powinna być spójna pod względem kształtu, koloru i wzoru, ale ma również wywoływać radość samych twórców.

Zajęcia przeznaczone są dla dorosłych oraz młodzieży. Poprowadzi je Danuta Lorent-Więckowska, artystka-plastyk, dobrze znana już stałym bywalcom „Cotton-art”. Koszt warsztatów to 14 zł za osobę. Na zajęcia można zapisać się telefonicznie (42 684 61 15) lub mailowo: edukacja@cmwl.pl.

Warsztat "OD RĘCZNIKA DO PAMIĘTNIKA"

Czy za pomocą ręcznika można przekazać jakąś wiadomość?

Oprowadzanie po wystawie „Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych"

Oprowadzanie po wystawie, która prowokuje do zadawania pytań.

Warsztat „Performatywność tkaniny"

Jakie właściwości ma tkanina? Jak oddziałuje na przestrzeń i jakie daje możliwości twórcze?

Warsztat "Sen na JAWIE"

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami?