30.07.2017 r., g. 12.00

Warsztat "Tkanina a obraz"

Chcecie wiedzieć jak tworzy się kompozycje i obrazy przy pomocy tkanin? Zatem warsztat "Tkanina a obraz" jest dla Was!

Na warsztacie poznacie właściwości, faktur i ich wykorzystanie w konstruowaniu kolażu lub sytuacji przestrzennej. Jeśli macie tkaniny, nici, zdobniki, których również chcielibyście użyć, zachęcamy do zabrania. Efekt ostateczny zaskoczy wszystkich.

Warsztat inspirowany wystawą "Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych".

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.)

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł ulgowy: 8 zł

Warsztat "Od efektu do projektu"

Najpierw jest pomysł, następnie projekt a w efekcie tkanina! Na naszych warsztatach będzie odwrotnie!

OPROWADZANIE PO WYSTAWIE „RZEMIOSŁA DAWNEJ ŁODZI. PRACOWNIA HAFTU MASZYNOWEGO"

Historia pracowni hafciarskiej z ulicy Więckowskiego 4

Warsztaty rękodzielniczych technik tkackich z prof. Ewą Latkowską-Żychską

Autorskie warsztaty Ewy Latkowskiej - Żychskiej będą opierały się na technikach własnych artystki, którymi posługuje się ona przy realizacji swoich prac.

Nowa odsłona cyklu "Kwartały Awangardy"

Przykłady tkanin powstałych w przedsiębiorstwach łódzkich oraz narzędzia służące do wykonywania wzorów na tkaninach drukowanych, czyli nowa odsłona cyklu "Kwartały Awangardy"