30.07.2017 r., g. 12.00

Warsztat "Tkanina a obraz"

Chcecie wiedzieć jak tworzy się kompozycje i obrazy przy pomocy tkanin? Zatem warsztat "Tkanina a obraz" jest dla Was!

Na warsztacie poznacie właściwości, faktur i ich wykorzystanie w konstruowaniu kolażu lub sytuacji przestrzennej. Jeśli macie tkaniny, nici, zdobniki, których również chcielibyście użyć, zachęcamy do zabrania. Efekt ostateczny zaskoczy wszystkich.

Warsztat inspirowany wystawą "Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych".

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.)

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł ulgowy: 8 zł

Warsztat "Czy słyszałeś o Orbitku?"

Czy we wszechświecie, poza naszą planetą istnieją inne formy życia? Jeśli tak, to co przypominają – ludzi, bakterie, pierwotniaki, a może dzieła sztuki?

Warsztat "Cotton art"

Twórcze działania nie są Ci obce? Masz głowę pełną pomysłów, wolne niedzielne popołudnie? Świetnie się składa, przyjdź do Muzeum!

Oprowadzanie po wystawie "Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska"

Podczas ostatniego oprowadzania kuratorka wystawy – Lidia Zganiacz, opowie o znaczeniu tkanin w życiu codziennym mieszkańców dawnych Kresów wschodnich.

Warsztat "Puścić farbę"

Czy z przypraw, mąki i wody można zrobić jedynie coś pysznego do jedzenia? A gdyby tak z wyposażenia kuchni stworzyć prawdziwą farbę i namalować nasze ulubione danie?

Spotkanie z Januszem Kondratiukiem towarzyszące wystawie „Bunt materii"

Zapraszamy na spotkanie z reżyserem, Januszem Kondratiukiem, które poprowadzi Marta Kowalewska. Przybliży on postać założycielki Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i pomysłodawczyni Międzynarodowego Triennale Tkaniny, Krystyny Kondratiuk.