5.08.2017 r., g. 12.00 i 14.00

Warsztat "Sen na JAWIE"

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami? A gdyby tak  w nasze ręce wpadł niewidzialny atrament i magiczna farba, które dostrzec można dopiero przy sprzyjającej pogodzie? Jak tworzyć nie widząc efektów swojej pracy? Czy w takich warunkach może powstać dzieło sztuki? Warsztat rozpoczniemy rozmową o formie, sprawdzimy w praktyce czy jesteśmy w stanie rozpoznawać przedmioty tylko po kształtach. Następnie używając świecy i farb stworzymy wspólną wielkoformatową pracę czerpiąc inspiracje z wyobraźni i tkanin prezentowanych na wystawie.

Warsztat inspirowany wystawą CZAR JAWY-BATIK. TRADYCYJNE TKANINY INDONEZYJSKIE

Ilość miejsc ograniczona. Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Warsztat "Czy słyszałeś o Orbitku?"

Czy we wszechświecie, poza naszą planetą istnieją inne formy życia? Jeśli tak, to co przypominają – ludzi, bakterie, pierwotniaki, a może dzieła sztuki?

Warsztat "Cotton art"

Twórcze działania nie są Ci obce? Masz głowę pełną pomysłów, wolne niedzielne popołudnie? Świetnie się składa, przyjdź do Muzeum!

Oprowadzanie po wystawie "Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska"

Podczas ostatniego oprowadzania kuratorka wystawy – Lidia Zganiacz, opowie o znaczeniu tkanin w życiu codziennym mieszkańców dawnych Kresów wschodnich.

Warsztat "Puścić farbę"

Czy z przypraw, mąki i wody można zrobić jedynie coś pysznego do jedzenia? A gdyby tak z wyposażenia kuchni stworzyć prawdziwą farbę i namalować nasze ulubione danie?

Spotkanie z Januszem Kondratiukiem towarzyszące wystawie „Bunt materii"

Zapraszamy na spotkanie z reżyserem, Januszem Kondratiukiem, które poprowadzi Marta Kowalewska. Przybliży on postać założycielki Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i pomysłodawczyni Międzynarodowego Triennale Tkaniny, Krystyny Kondratiuk.