Warsztat "Sen na JAWIE"

6.05.2017r., g. 12.00 i 14.00

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami? A gdyby tak w nasze ręce wpadł niewidzialny atrament i magiczna farba, które dostrzec można dopiero przy sprzyjającej pogodzie? Jak tworzyć nie widząc efektów swojej pracy? Czy w takich warunkach może powstać dzieło sztuki? Warsztat rozpoczniemy rozmową o formie, sprawdzimy w praktyce czy jesteśmy w stanie rozpoznawać przedmioty tylko po kształtach. Następnie używając świecy i farb stworzymy wspólną wielkoformatową pracę czerpiąc inspiracje z wyobraźni i tkanin prezentowanych na wystawie „Czar Jawy – batik. Tradycyjne tkaniny indonezyjskie”.

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.)

Noc Muzeów 2017

W jedyną taką noc w roku zapraszamy do udziału w specjalnym programie wydarzeń.

Wykład "Miękkie media źródłem inspiracji i kreacji wizualnych w twórczości prof. Ewy Marii Poradowskiej –Werszler".

O metodach wykorzystywania surowców miękkich w swojej praktyce artystycznej opowie prof. Ewa Maria Poradowska-Werszler.

Warsztat "Od ręcznika do pamiętnika"

Co ukrywa ręcznik? Czy można z jego pomocą przekazać jakąś wiadomość?

Warsztat "Sztuka tkacka"

Marzysz o własnoręcznie wytkanej makatce? Masz pomysł na unikatowy wzór w technice aplikacji, bądź druku, barwienie tkanin wydaje Ci się zahaczać o czarną magię?

Wernisaż wystawy "Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych"

Obraz, dźwięk, materiał – „Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych” to wystawa multisensoryczna, która pobudzi wzrok, słuch i dotyk odbiorców.