17.06.2017r., g. 12.00

Warsztat "Sen na JAWIE"

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami? A gdyby tak w nasze ręce wpadł niewidzialny atrament i magiczna farba, które dostrzec można dopiero przy sprzyjającej pogodzie? Jak tworzyć nie widząc efektów swojej pracy? Czy w takich warunkach może powstać dzieło sztuki? Warsztat rozpoczniemy rozmową o formie, sprawdzimy w praktyce czy jesteśmy w stanie rozpoznawać przedmioty tylko po kształtach. Następnie używając świecy i farb stworzymy wspólną wielkoformatową pracę czerpiąc inspiracje z wyobraźni i tkanin prezentowanych na wystawie „Czar Jawy – batik. Tradycyjne tkaniny indonezyjskie”.

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.)

Warsztat "OD RĘCZNIKA DO PAMIĘTNIKA"

Czy za pomocą ręcznika można przekazać jakąś wiadomość?

Oprowadzanie po wystawie „Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych"

Oprowadzanie po wystawie, która prowokuje do zadawania pytań.

Warsztat „Performatywność tkaniny"

Jakie właściwości ma tkanina? Jak oddziałuje na przestrzeń i jakie daje możliwości twórcze?

Warsztat "Sen na JAWIE"

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami?