20.01.2018 r., g. 12.30

Warsztat "ROŚLINY, GOBELINY I WIELKIE TKANINY"

Wszyscy doskonale wiemy, że ogry mają warstwy, podobnie jak cebula. A czy dzieła sztuki mają warstwy? Oczywiście, że mają! Podczas łatwych i przyjemnych działań twórczych, połączymy ze sobą zaskakujące materiały tworząc wielowarstwowe, wychodzące w przestrzeń obiekty. Na warsztacie towarzyszyły nam będą prace Magdaleny Abakanowicz i niektóre tajemnice jej warsztatu. Przekonacie się, że aby stworzyć dzieło sztuki, czasem trzeba się sporo nachodzić!

Warsztat dla dzieci od lat 4.

Warsztat inspirowany wystawą „Metamorfizm”

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

COTTON ART

Z myślą o dorosłych odbiorcach sztuki przygotowaliśmy program warsztatów artystycznych opartych na wystawach czasowych.

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

CO ABAKANY MÓWIĄ DO ŚCIANY?

Co to abakan? Jaki jest? Czym lub kim może być?

VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO "Z NICI ARIADNY"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A

Oprowadzanie Adama Leja oraz wykład Marcina Różyca

Zapraszamy na wykład Marcina Różyca zatytułowany „Pionierska, nowatorska, potężna Lola Prusac”.