29.07.2017 r., g. 14.00

Warsztat "Pamiątka malowana nitką"

Chcecie poznać tajemnice tradycyjnego, ręcznego haftu? Dowiedzieć się, co to jest mulina i jak się oblicza nitki? Jeśli tak, to warsztaty hafciarskie „Pamiątka malowana nitką” są dla Was. Pod czujnym okiem członkiń łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Haftu „Kanwa”, będziemy zgłębiać tajniki haftu krzyżykowego – przeniesiemy się do czasów, w których „malowanie” przy pomocy igły i nitki było prawdziwym majstersztykiem. Warsztaty skierowane są zarówno do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z haftem jak i tych bardziej doświadczonych w tej, wymagającej cierpliwości technice.

Zajęcia trwają 1,5 godz. Oferta jest adresowana do osób od 10 roku życia.

Ilość miejsc ograniczona. Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Warsztat "OD RĘCZNIKA DO PAMIĘTNIKA"

Czy za pomocą ręcznika można przekazać jakąś wiadomość?

Oprowadzanie po wystawie „Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych"

Oprowadzanie po wystawie, która prowokuje do zadawania pytań.

Warsztat „Performatywność tkaniny"

Jakie właściwości ma tkanina? Jak oddziałuje na przestrzeń i jakie daje możliwości twórcze?

Warsztat "Sen na JAWIE"

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami?