22.07.2017 r., g. 12.00 i 14.00

Warsztat " nie LEN się w muzeum"

Czy len się leni? Czy sam się rozpleni? Czy zmultiplikuje się w muzeum przestrzeni? Na warsztacie z pewnością lenić się nie będziemy! Zaczniemy wyprawą na Kresy, gdzie siejąc, międląc, czesząc i kręcąc, poznamy len od podszewki, a używając metody kopiuj-wklej stworzymy prace inspirowane tkaninami wileńskimi. Uwaga! Zajęcia zdecydowanie dla pracusiów.

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.)

Bilet na warsztaty: ulgowy: 8 zł

MAMY wenę – warsztat dla mam

Mamy wciąż myślą o swoich pociechach. Chcą być blisko, jak najbliżej swojego maluszka i pragną mu dać jak najwięcej miłości.

sPLOTY warsztaty technik tkackich

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,

Polskie duchy. Spotkanie z prof. Janis Jefferies

22 czerwca w Centralnym Muzeum Włókiennictwa będzie gościć prof. Janis Jefferies, była studentka Magdaleny Abakanowicz, znana artystka, krytyk sztuki i naukowiec. Spotkanie poświęcone będzie wspomnieniom Jefferies o jej mentorce.

CZY TKANINY STROJĄ MINY?

Czy tkaniny stroją miny? Czy potrafią zamienić się w nieprawdopodobne zwierzęta, stwory lub rośliny?

Oprowadzanie Adama Leja oraz wykład Marcina Różyca

Zapraszamy na wykład Marcina Różyca zatytułowany „Pionierska, nowatorska, potężna Lola Prusac”.