18.11.2017 r., g.12.00

Warsztat "Kolorowe wzory. Wzorzyste kolory"

Czy kolor może być wesoły lub smutny? Czy czerwień działa tylko na byka? Czy odpowiednia kolorystyka stroju może podkreślić naszą urodę? W trakcie warsztatów zetkniemy się z niemal tajemną wiedzą na temat tego jak barwy wpływają na nasz nastrój i wizerunek. Wykorzystując wielokolorowe tkaniny o zróżnicowanej fakturze stworzymy kompozycje abstrakcyjne, które z powodzeniem mogłyby stanowić dekorację ubrania. Dowiemy się też, dlaczego kolor wymaga odwagi!

Warsztat przeznaczony dla dzieci.

Warsztat inspirowany wystawą SPRUSIAK, JAKIEGO NIE ZNAMY

Na warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

COTTON ART

Z myślą o dorosłych odbiorcach sztuki przygotowaliśmy program warsztatów artystycznych opartych na wystawach czasowych.

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

CO ABAKANY MÓWIĄ DO ŚCIANY?

Co to abakan? Jaki jest? Czym lub kim może być?

VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO "Z NICI ARIADNY"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A

Oprowadzanie Adama Leja oraz wykład Marcina Różyca

Zapraszamy na wykład Marcina Różyca zatytułowany „Pionierska, nowatorska, potężna Lola Prusac”.