10.02.2018 r., g. 12.00

Warsztat „Co artysta miał na myśli?"

Jak odbierać dzieło sztuki? Czy istnieje gotowa instrukcja, jak odczytać intencje artysty? Czy patrząc, każdy widzi to samo? I wreszcie, czy za pomocą jedynie zmysłu słuchu możemy „zobaczyć” obiekty znajdujące się w muzeum? Uczestnicy warsztatu podczas łatwych i przyjemnych działań przekonają się, co i w jaki sposób można powiedzieć o współczesnej tkaninie artystycznej. Na koniec zmierzymy się z tym, co mogło „chodzić po głowach” artystów w momencie tworzenia dzieła.

Warsztat przeznaczony dla młodzieży.

Warsztat inspirowany wystawą BUNT MATERII

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Łodzi.

ZAGŁOSUJ NA "METAMORFIZM" !

Z przyjemnością informujemy, że wystawa prac Magdaleny Abakanowicz „Metamorfizm” została nominowana do nagrody „Plastry Kultury” w kategorii „Wystawa roku”.

Warsztat „Od przedmiotu do podmiotu"

Czy przedmiot może mówić? Czy może powiedzieć coś o nas i za nas?

Oprowadzanie po wystawie „Bunt materii”

Zapraszamy na oprowadzanie Marty Kowalewskiej po wystawie "Bunt materii".

Bezpłatne szkolenie dla instytucji kultury - Program Niepodległa.

Jeśli masz pomysł na wydarzenie związane ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę i szukasz środków na jego realizację – weź udział w spotkaniu informacyjnym o programie „Niepodległa”.

Warsztat „Jakie to jest?"

Duże - małe, geometryczne - niegeometryczne, wielobarwne - jednobarwne, gładkie - chropowate. Czy jesteśmy w stanie dokładnie określić, jakie jest dzieło sztuki?