Warsztat "a'la Sprusiak"

13.05.2017r., g. 12.00

Na cienkim cieście czy na grubym? Cztery sery, a może wegetariańska? Z sosem czy bez? Klasyczne składniki, czy jednak odrobina koloru i abstrakcji? Czy istnieje jakiś związek między pizzą, a wzorem na tkaninie? Od wiedzy o tkaninie przemysłowej, wzorach i raportach przejdziemy do wyrabiania, wałkowania, wykrawania, krojenia i malowania własnej pizzy, na koniec ułożymy unikatowe menu, którego nie powstydziłaby się najlepsza włoska pizzeria. W końcu je się również oczyma!

Warsztat inspirowany wystawą "Sprusiak, jakiego nie znamy".

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w godz. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Więcej o wystawie można znaleźć tutaj.

Noc Muzeów 2017

W jedyną taką noc w roku zapraszamy do udziału w specjalnym programie wydarzeń.

Wykład "Miękkie media źródłem inspiracji i kreacji wizualnych w twórczości prof. Ewy Marii Poradowskiej –Werszler".

O metodach wykorzystywania surowców miękkich w swojej praktyce artystycznej opowie prof. Ewa Maria Poradowska-Werszler.

Warsztat "Od ręcznika do pamiętnika"

Co ukrywa ręcznik? Czy można z jego pomocą przekazać jakąś wiadomość?

Warsztat "Sztuka tkacka"

Marzysz o własnoręcznie wytkanej makatce? Masz pomysł na unikatowy wzór w technice aplikacji, bądź druku, barwienie tkanin wydaje Ci się zahaczać o czarną magię?

Wernisaż wystawy "Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych"

Obraz, dźwięk, materiał – „Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych” to wystawa multisensoryczna, która pobudzi wzrok, słuch i dotyk odbiorców.