13.05.2017r., g. 12.00

Warsztat "a'la Sprusiak"

Na cienkim cieście czy na grubym? Cztery sery, a może wegetariańska? Z sosem czy bez? Klasyczne składniki, czy jednak odrobina koloru i abstrakcji? Czy istnieje jakiś związek między pizzą, a wzorem na tkaninie? Od wiedzy o tkaninie przemysłowej, wzorach i raportach przejdziemy do wyrabiania, wałkowania, wykrawania, krojenia i malowania własnej pizzy, na koniec ułożymy unikatowe menu, którego nie powstydziłaby się najlepsza włoska pizzeria. W końcu je się również oczyma!

Warsztat inspirowany wystawą "Sprusiak, jakiego nie znamy".

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w godz. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Więcej o wystawie można znaleźć tutaj.

WERNISAŻ WYSTAWY "CHRISTIAN DIOR I IKONY PARYSKIEJ MODY Z KOLEKCJI ADAMA LEJA"

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi ma niezwykłą okazję przypomnieć dokonania Christiana Diora, a także powojennych paryskich mistrzów haute couture dzięki uprzejmości polskiego kolekcjonera i eksperta, Adama Leja, właściciela ponad pięciu tysięcy obiektów z historii mody.

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

sPLOTY warsztaty technik tkackich

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,

MAM TYLE NA GŁOWIE, CZYLI CZY ŁATWO BYĆ KAPELUSZNIKIEM?

Mam tyle na głowie! - słyszałeś to kiedyś?