14.10.2017 r., g. 12.00 i 14.00

Warsztat "a'la Sprusiak"

Na cienkim cieście czy na grubym? Cztery sery, a może wegetariańska? Z sosem czy bez? Klasyczne składniki, czy jednak odrobina koloru i abstrakcji? Czy istnieje jakiś związek między pizzą, a wzorem na tkaninie? Od wiedzy o tkaninie przemysłowej, wzorach i raportach przejdziemy do wyrabiania, wałkowania, wykrawania, krojenia i malowania własnej pizzy, na koniec ułożymy unikatowe menu, którego nie powstydziłaby się najlepsza włoska pizzeria. W końcu je się również oczyma!

Warsztat przeznaczony dla dzieci i młodzieży.

Warsztat inspirowany wystawą SPRUSIAK, JAKIEGO NIE ZNAMY

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Warsztat "Od efektu do projektu"

Najpierw jest pomysł, następnie projekt a w efekcie tkanina! Na naszych warsztatach będzie odwrotnie!

OPROWADZANIE PO WYSTAWIE „RZEMIOSŁA DAWNEJ ŁODZI. PRACOWNIA HAFTU MASZYNOWEGO"

Historia pracowni hafciarskiej z ulicy Więckowskiego 4

Warsztaty rękodzielniczych technik tkackich z prof. Ewą Latkowską-Żychską

Autorskie warsztaty Ewy Latkowskiej - Żychskiej będą opierały się na technikach własnych artystki, którymi posługuje się ona przy realizacji swoich prac.

Nowa odsłona cyklu "Kwartały Awangardy"

Przykłady tkanin powstałych w przedsiębiorstwach łódzkich oraz narzędzia służące do wykonywania wzorów na tkaninach drukowanych, czyli nowa odsłona cyklu "Kwartały Awangardy"