14.10.2017 r., g. 12.00 i 14.00

Warsztat "a'la Sprusiak"

Na cienkim cieście czy na grubym? Cztery sery, a może wegetariańska? Z sosem czy bez? Klasyczne składniki, czy jednak odrobina koloru i abstrakcji? Czy istnieje jakiś związek między pizzą, a wzorem na tkaninie? Od wiedzy o tkaninie przemysłowej, wzorach i raportach przejdziemy do wyrabiania, wałkowania, wykrawania, krojenia i malowania własnej pizzy, na koniec ułożymy unikatowe menu, którego nie powstydziłaby się najlepsza włoska pizzeria. W końcu je się również oczyma!

Warsztat przeznaczony dla dzieci i młodzieży.

Warsztat inspirowany wystawą SPRUSIAK, JAKIEGO NIE ZNAMY

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Warsztaty rękodzielniczych technik tkackich z prof. Ewą Latkowską-Żychską

Autorskie warsztaty Ewy Latkowskiej-Żychskiej opierające się na technikach własnych artystki, którymi posługuje się ona przy realizacji swoich prac.

Warsztat "Kolorowe wzory. Wzorzyste kolory"

Czy kolor może być wesoły lub smutny? I czy czerwień działa tylko na byka?

Cotton art

Twórcze działania nie są Ci obce? Masz głowę pełną pomysłów, wolne niedzielne popołudnie? Świetnie się składa, przyjdź do Muzeum! W sali warsztatowej, gdzie atmosfera sprzyja kreacji, korzystając z dostępnych materiałów i pomocy pracowników Działu Edukacji spożytkujesz swoją energię.

Oprowadzanie po wystawie „Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska"

oprowadzanie kuratorskie, podczas którego kuratorka wystawy - Lidia Zganiacz opowie o zagadnieniach, które znalazły się w najnowszym wydawnictwie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi