10-12.11.2017 r.

Prezentacja haftu "Sobieski pod Wiedniem"

Ekspozycja haftowanej repliki obrazu Jana Matejki „Sobieski pod Wiedniem”.

Przez 70 tysięcy godzin 78 wolontariuszy przy wykorzystaniu niemal 180 km nici wykonało techniką haftu krzyżykowego replikę obrazu Jana Matejki „Sobieski pod Wiedniem”. To monumentalne dzieło o wymiarach 458x894 cm będzie prezentowane przez 3 dni w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Replika powstała z inicjatywy częstochowskiej Fundacji Wspierania Kultury, Sztuki i Tradycji Rękodzieła Artystycznego im. Św. Królowej Jadwigi.

Na uroczystą inaugurację zapraszamy 11 listopada o godz. 13.30. Od godz. 14.00 będą odczytywane fragmenty listów króla Jana III Sobieskiego pisanych przed i po bitwie wiedeńskiej do królowej Marii Kazimiery. Całości towarzyszyć będzie występ Chóru i Zespołu Muzyki Dawnej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, który wykona pieśni patriotyczne.

Budynek D, II piętro

Bilety: 2 zł

Projekt uzyskał dofinansowanie z Programu Wieloletniego „Niepodległa”, koordynowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Urodziny Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Zapraszamy do świętowania 595. Urodzin Łodzi

GMF TOP 10 - Tangata Quintet

Specyficzny styl kompozytorski Piazzolli, tzw. tango nuevo był w dużej mierze kreowany przez zespół samego kompozytora – Quinteto Nuevo Tango.

Warsztat „EPI, MEZO, KATA, czyli budowanie świata"

Jakie procesy zachodzą we wnętrzu Ziemi? Czy ich efekty widzimy na jej powierzchni?

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

GMF TOP 10 - Waglewski & Pospieszalski

Podczas koncertu usłyszymy nieprzewidywalny akustyczny duet Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego.