10-12.11.2017 r.

Prezentacja haftu "Sobieski pod Wiedniem"

Ekspozycja haftowanej repliki obrazu Jana Matejki „Sobieski pod Wiedniem”.

Przez 70 tysięcy godzin 78 wolontariuszy przy wykorzystaniu niemal 180 km nici wykonało techniką haftu krzyżykowego replikę obrazu Jana Matejki „Sobieski pod Wiedniem”. To monumentalne dzieło o wymiarach 458x894 cm będzie prezentowane przez 3 dni w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Replika powstała z inicjatywy częstochowskiej Fundacji Wspierania Kultury, Sztuki i Tradycji Rękodzieła Artystycznego im. Św. Królowej Jadwigi.

Na uroczystą inaugurację zapraszamy 11 listopada o godz. 13.30. Od godz. 14.00 będą odczytywane fragmenty listów króla Jana III Sobieskiego pisanych przed i po bitwie wiedeńskiej do królowej Marii Kazimiery. Całości towarzyszyć będzie występ Chóru i Zespołu Muzyki Dawnej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, który wykona pieśni patriotyczne.

Budynek D, II piętro

Bilety: 2 zł

Projekt uzyskał dofinansowanie z Programu Wieloletniego „Niepodległa”, koordynowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Warsztat "ROŚLINY, GOBELINY I WIELKIE TKANINY"

Wszyscy doskonale wiemy, że ogry mają warstwy, podobnie jak cebula. A czy dzieła sztuki mają warstwy?

Warsztat "CZŁOWIEK Z NATURY'

Analizując kim jesteśmy, jacy jesteśmy i w jaki sposób się zmieniamy, wykorzystując pastele, farby, mazaki, bawełniany materiał oraz grzebienie, stworzymy autoportrety naszej natury, tego co lubimy i  czego nie lubimy

Oprowadzanie po wystawie „Ad initium"

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie prof. Włodzimierza Cygana po wystawie „Ad initium".

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

VI Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego "Z Nici Ariadny"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A