10-12.11.2017 r.

Prezentacja haftu "Sobieski pod Wiedniem"

Ekspozycja haftowanej repliki obrazu Jana Matejki „Sobieski pod Wiedniem”.

Przez 70 tysięcy godzin 78 wolontariuszy przy wykorzystaniu niemal 180 km nici wykonało techniką haftu krzyżykowego replikę obrazu Jana Matejki „Sobieski pod Wiedniem”. To monumentalne dzieło o wymiarach 458x894 cm będzie prezentowane przez 3 dni w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Replika powstała z inicjatywy częstochowskiej Fundacji Wspierania Kultury, Sztuki i Tradycji Rękodzieła Artystycznego im. Św. Królowej Jadwigi.

Na uroczystą inaugurację zapraszamy 11 listopada o godz. 13.30. Od godz. 14.00 będą odczytywane fragmenty listów króla Jana III Sobieskiego pisanych przed i po bitwie wiedeńskiej do królowej Marii Kazimiery. Całości towarzyszyć będzie występ Chóru i Zespołu Muzyki Dawnej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, który wykona pieśni patriotyczne.

Budynek D, II piętro

Bilety: 2 zł

Projekt uzyskał dofinansowanie z Programu Wieloletniego „Niepodległa”, koordynowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

WERNISAŻ WYSTAWY "CHRISTIAN DIOR I IKONY PARYSKIEJ MODY Z KOLEKCJI ADAMA LEJA"

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi ma niezwykłą okazję przypomnieć dokonania Christiana Diora, a także powojennych paryskich mistrzów haute couture dzięki uprzejmości polskiego kolekcjonera i eksperta, Adama Leja, właściciela ponad pięciu tysięcy obiektów z historii mody.

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

sPLOTY warsztaty technik tkackich

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,