12.10.2017 r., g. 18.00

Pokaz filmu "Fotograf Polesia"

Pokaz filmu „Fotograf Polesia” w reżyserii Andrzeja Różyckiego, towarzyszący wystawie „Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska”.

Film poświęcono Józefowi Szymańczykowi – fotografowi-artyście-dokumentaliście – którego zdjęcia o tematyce etnograficznej wykonane w latach 30. XX w. na terenie Polesia, zakopane w walizce w przydomowym ogrodzie przetrwały czas wojny i mogą być prezentowane na wystawie.

Kamera towarzyszy 90-letniemu Józefowi Szymańczykowi w wyprawie na rodzinne Polesie w poszukiwaniu osób fotografowanych przez niego w latach 30. XX w.
Obraz otrzymał w 2002 roku wyróżnienie na Międzynarodowych Dniach Filmu Dokumentalnego „Rozstaje Europy”.

Więcej o wystawie

Warsztat "CZŁOWIEK Z NATURY'

Analizując kim jesteśmy, jacy jesteśmy i w jaki sposób się zmieniamy, wykorzystując pastele, farby, mazaki, bawełniany materiał oraz grzebienie, stworzymy autoportrety naszej natury, tego co lubimy i  czego nie lubimy

Oprowadzanie po wystawie „Ad initium"

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie prof. Włodzimierza Cygana po wystawie „Ad initium".

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

Warsztat „Co artysta miał na myśli?"

Jak odbierać dzieło sztuki? Czy istnieje gotowa instrukcja, jak odczytać intencje artysty? I czy patrząc, każdy widzi to samo?

Oprowadzanie po wystawie „Bunt materii”

Zapraszamy na oprowadzanie Marty Kowalewskiej po wystawie "Bunt materii".