12.10.2017 r., g. 18.00

Pokaz filmu "Fotograf Polesia"

Pokaz filmu „Fotograf Polesia” w reżyserii Andrzeja Różyckiego, towarzyszący wystawie „Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska”.

Film poświęcono Józefowi Szymańczykowi – fotografowi-artyście-dokumentaliście – którego zdjęcia o tematyce etnograficznej wykonane w latach 30. XX w. na terenie Polesia, zakopane w walizce w przydomowym ogrodzie przetrwały czas wojny i mogą być prezentowane na wystawie.

Kamera towarzyszy 90-letniemu Józefowi Szymańczykowi w wyprawie na rodzinne Polesie w poszukiwaniu osób fotografowanych przez niego w latach 30. XX w.
Obraz otrzymał w 2002 roku wyróżnienie na Międzynarodowych Dniach Filmu Dokumentalnego „Rozstaje Europy”.

Więcej o wystawie

Warsztaty rękodzielniczych technik tkackich z prof. Ewą Latkowską-Żychską

Autorskie warsztaty Ewy Latkowskiej-Żychskiej opierające się na technikach własnych artystki, którymi posługuje się ona przy realizacji swoich prac.

Warsztat "Kolorowe wzory. Wzorzyste kolory"

Czy kolor może być wesoły lub smutny? I czy czerwień działa tylko na byka?

Cotton art

Twórcze działania nie są Ci obce? Masz głowę pełną pomysłów, wolne niedzielne popołudnie? Świetnie się składa, przyjdź do Muzeum! W sali warsztatowej, gdzie atmosfera sprzyja kreacji, korzystając z dostępnych materiałów i pomocy pracowników Działu Edukacji spożytkujesz swoją energię.

Oprowadzanie po wystawie „Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska"

oprowadzanie kuratorskie, podczas którego kuratorka wystawy - Lidia Zganiacz opowie o zagadnieniach, które znalazły się w najnowszym wydawnictwie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi