8.04.2017 r., g. 13.00

Oprowadzanie po wystawie„Czar Jawy – batik. Tradycyjne tkaniny indonezyjskie”

Tym razem po wystawie oprowadzi zwiedzających nie kurator, ale sam Rudolf G. Smend, właściciel całej kolekcji batików, które można podziwiać na ekspozycji.

Rudolf G. Smend to pasjonat batiku, autor, wydawca, wykładowca i kolekcjoner. Był wielokrotnie zapraszany jako ekspert na międzynarodowe konferencje poświęcone batikowi (Yogyakarta, Jambi, Waszyngton D.C. Ghent, Berlin, Boston).

COTTON ART

Z myślą o dorosłych odbiorcach sztuki przygotowaliśmy program warsztatów artystycznych opartych na wystawach czasowych.

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

CO ABAKANY MÓWIĄ DO ŚCIANY?

Co to abakan? Jaki jest? Czym lub kim może być?

VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO "Z NICI ARIADNY"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A

Oprowadzanie Adama Leja oraz wykład Marcina Różyca

Zapraszamy na wykład Marcina Różyca zatytułowany „Pionierska, nowatorska, potężna Lola Prusac”.