Oprowadzanie po wystawie„Czar Jawy – batik. Tradycyjne tkaniny indonezyjskie”

8.04.2017 r., g. 13.00

Tym razem po wystawie oprowadzi zwiedzających nie kurator, ale sam Rudolf G. Smend, właściciel całej kolekcji batików, które można podziwiać na ekspozycji.

Rudolf G. Smend to pasjonat batiku, autor, wydawca, wykładowca i kolekcjoner. Był wielokrotnie zapraszany jako ekspert na międzynarodowe konferencje poświęcone batikowi (Yogyakarta, Jambi, Waszyngton D.C. Ghent, Berlin, Boston).

Wernisaż wystawy „Trwałość tkaniny. Miękkie medium w pracach Ewy Marii Poradowskiej-Werszler”

O Profesor Ewie Marii Poradowskiej-Werszler pisano, że „w polskim życiu artystycznym jest instytucją – wielką, jedyną i chyba z nikim nieporównywalną”.

Warsztat "Sen na JAWIE"

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami?

Wernisaż wystawy "Sprusiak, jakiego nie znamy"

Tadeusz Sprusiak znany jest z twórczości malarskiej. Jednak mało kto wie, że zajmował się również designem...