8.04.2017 r., g. 13.00

Oprowadzanie po wystawie„Czar Jawy – batik. Tradycyjne tkaniny indonezyjskie”

Tym razem po wystawie oprowadzi zwiedzających nie kurator, ale sam Rudolf G. Smend, właściciel całej kolekcji batików, które można podziwiać na ekspozycji.

Rudolf G. Smend to pasjonat batiku, autor, wydawca, wykładowca i kolekcjoner. Był wielokrotnie zapraszany jako ekspert na międzynarodowe konferencje poświęcone batikowi (Yogyakarta, Jambi, Waszyngton D.C. Ghent, Berlin, Boston).

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

WERNISAŻ WYSTAWY "CHRISTIAN DIOR I IKONY PARYSKIEJ MODY Z KOLEKCJI ADAMA LEJA"

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi ma niezwykłą okazję przypomnieć dokonania Christiana Diora, a także powojennych paryskich mistrzów haute couture dzięki uprzejmości polskiego kolekcjonera i eksperta, Adama Leja, właściciela ponad pięciu tysięcy obiektów z historii mody.

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

sPLOTY warsztaty technik tkackich

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,