29.07.2017 r., g. 13.00

Oprowadzanie po wystawie "Sprusiak, jakiego nie znamy"

W 1932 r. Tadeusz Sprusiak po raz pierwszy zaprezentował swoje malarstwo. Po wojnie zajmował się projektowaniem druku odzieżowego oraz żakardu obrusowego i pościelowego w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, wykładał podstawy zdobnictwa przemysłowego na Politechnice Łódzkiej. Do schyłku lat 50. XX w. projektował wzory deseni na tkaniny odzieżowe.

O inspiracjach i motywach w twórczości Tadeusza Sprusiaka opowie jeden z kuratorów wystawy  - Marcin Gawryszczak, podczas oprowadzania kuratorskiego w dniu 29 lipca br., g. 13.00.

Urodziny Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Zapraszamy do świętowania 595. Urodzin Łodzi

GMF TOP 10 - Tangata Quintet

Specyficzny styl kompozytorski Piazzolli, tzw. tango nuevo był w dużej mierze kreowany przez zespół samego kompozytora – Quinteto Nuevo Tango.

Warsztat „EPI, MEZO, KATA, czyli budowanie świata"

Jakie procesy zachodzą we wnętrzu Ziemi? Czy ich efekty widzimy na jej powierzchni?

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

GMF TOP 10 - Waglewski & Pospieszalski

Podczas koncertu usłyszymy nieprzewidywalny akustyczny duet Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego.