29.07.2017 r., g. 13.00

Oprowadzanie po wystawie "Sprusiak, jakiego nie znamy"

W 1932 r. Tadeusz Sprusiak po raz pierwszy zaprezentował swoje malarstwo. Po wojnie zajmował się projektowaniem druku odzieżowego oraz żakardu obrusowego i pościelowego w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, wykładał podstawy zdobnictwa przemysłowego na Politechnice Łódzkiej. Do schyłku lat 50. XX w. projektował wzory deseni na tkaniny odzieżowe.

O inspiracjach i motywach w twórczości Tadeusza Sprusiaka opowie jeden z kuratorów wystawy  - Marcin Gawryszczak, podczas oprowadzania kuratorskiego w dniu 29 lipca br., g. 13.00.

Warsztat "CZŁOWIEK Z NATURY'

Analizując kim jesteśmy, jacy jesteśmy i w jaki sposób się zmieniamy, wykorzystując pastele, farby, mazaki, bawełniany materiał oraz grzebienie, stworzymy autoportrety naszej natury, tego co lubimy i  czego nie lubimy

Oprowadzanie po wystawie „Ad initium"

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie prof. Włodzimierza Cygana po wystawie „Ad initium".

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

Warsztat „Co artysta miał na myśli?"

Jak odbierać dzieło sztuki? Czy istnieje gotowa instrukcja, jak odczytać intencje artysty? I czy patrząc, każdy widzi to samo?

Oprowadzanie po wystawie „Bunt materii”

Zapraszamy na oprowadzanie Marty Kowalewskiej po wystawie "Bunt materii".