13.05.2017 r., g. 13.00

Oprowadzanie po wystawie "Sprusiak, jakiego nie znamy"

W 1932 r. Tadeusz Sprusiak po raz pierwszy zaprezentował swoje malarstwo. Po wojnie zajmował się projektowaniem druku odzieżowego oraz żakardu obrusowego i pościelowego w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, wykładał podstawy zdobnictwa przemysłowego na Politechnice Łódzkiej. Do schyłku lat 50. XX w. projektował wzory deseni na tkaniny odzieżowe.

O inspiracjach i motywach w twórczości Tadeusza Sprusiaka opowie jeden z kuratorów wystawy  - Marcin Gawryszczak, podczas oprowadzania kuratorskiego w dniu 13 maja br., g. 13.00.

Więcej o wystawie można przeczytać tutaj.

Warsztat "Od efektu do projektu"

Najpierw jest pomysł, następnie projekt a w efekcie tkanina! Na naszych warsztatach będzie odwrotnie!

OPROWADZANIE PO WYSTAWIE „RZEMIOSŁA DAWNEJ ŁODZI. PRACOWNIA HAFTU MASZYNOWEGO"

Historia pracowni hafciarskiej z ulicy Więckowskiego 4

Warsztaty rękodzielniczych technik tkackich z prof. Ewą Latkowską-Żychską

Autorskie warsztaty Ewy Latkowskiej - Żychskiej będą opierały się na technikach własnych artystki, którymi posługuje się ona przy realizacji swoich prac.

Nowa odsłona cyklu "Kwartały Awangardy"

Przykłady tkanin powstałych w przedsiębiorstwach łódzkich oraz narzędzia służące do wykonywania wzorów na tkaninach drukowanych, czyli nowa odsłona cyklu "Kwartały Awangardy"