13.05.2017 r., g. 13.00

Oprowadzanie po wystawie "Sprusiak, jakiego nie znamy"

W 1932 r. Tadeusz Sprusiak po raz pierwszy zaprezentował swoje malarstwo. Po wojnie zajmował się projektowaniem druku odzieżowego oraz żakardu obrusowego i pościelowego w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, wykładał podstawy zdobnictwa przemysłowego na Politechnice Łódzkiej. Do schyłku lat 50. XX w. projektował wzory deseni na tkaniny odzieżowe.

O inspiracjach i motywach w twórczości Tadeusza Sprusiaka opowie jeden z kuratorów wystawy  - Marcin Gawryszczak, podczas oprowadzania kuratorskiego w dniu 13 maja br., g. 13.00.

Więcej o wystawie można przeczytać tutaj.

WERNISAŻ WYSTAWY "CHRISTIAN DIOR I IKONY PARYSKIEJ MODY Z KOLEKCJI ADAMA LEJA"

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi ma niezwykłą okazję przypomnieć dokonania Christiana Diora, a także powojennych paryskich mistrzów haute couture dzięki uprzejmości polskiego kolekcjonera i eksperta, Adama Leja, właściciela ponad pięciu tysięcy obiektów z historii mody.

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

sPLOTY warsztaty technik tkackich

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,

MAM TYLE NA GŁOWIE, CZYLI CZY ŁATWO BYĆ KAPELUSZNIKIEM?

Mam tyle na głowie! - słyszałeś to kiedyś?