Oprowadzanie po wystawie „Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska”

6.05.2017 r., g. 13.30

Przewodnikiem po tej niezwykłej, sentymentalnej wystawie będzie kurator ekspozycji starszy kustosz muzeum Lidia Zganiacz. Zwiedzający będą mogli niejako zajrzeć do typowego domu mieszkańców Kresów Wschodnich i posłuchać opowieści o ich codziennym życiu. Znajdą tam między innymi wileńską radziużkę czy pochodzącą z terenu obecnej Białorusi dzierużkę, tkaniny o geometrycznym roślinnym ornamencie, służące jako nakrycia na łóżka. Dowiedzą się, jaką rolę - nie tylko użytkową czy dekoracyjną – pełniły prezentowane tkaniny, a także dlaczego czarne hafty poleskie są takie wyjątkowe.

Więcej o wystawie można przeczytać tutaj.

594. Urodziny Łodzi

594. urodziny Łodzi w naszym Muzeum

„Kwartały awangardy” - Moda z laboratorium

„Kwartały awangardy” to projekt przygotowany przez kuratorów muzeum specjalnie z okazji obchodów stulecia tego nurtu w Polsce.

Geyer Music Factory 2017

Prezentujemy repertuar tegorocznej edycji Geyer Music Factory.

Festiwal Filmowy Polówka 2017

Letni Festiwal Filmowy Polówka po raz pierwszy w naszym Muzeum.

Warsztat " nie LEN się w muzeum"

Czy len się leni? Czy sam się rozpleni?