6.05.2017 r., g. 13.30

Oprowadzanie po wystawie „Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska”

Przewodnikiem po tej niezwykłej, sentymentalnej wystawie będzie kurator ekspozycji starszy kustosz muzeum Lidia Zganiacz. Zwiedzający będą mogli niejako zajrzeć do typowego domu mieszkańców Kresów Wschodnich i posłuchać opowieści o ich codziennym życiu. Znajdą tam między innymi wileńską radziużkę czy pochodzącą z terenu obecnej Białorusi dzierużkę, tkaniny o geometrycznym roślinnym ornamencie, służące jako nakrycia na łóżka. Dowiedzą się, jaką rolę - nie tylko użytkową czy dekoracyjną – pełniły prezentowane tkaniny, a także dlaczego czarne hafty poleskie są takie wyjątkowe.

Więcej o wystawie można przeczytać tutaj.

MAMY wenę – warsztat dla mam

Mamy wciąż myślą o swoich pociechach. Chcą być blisko, jak najbliżej swojego maluszka i pragną mu dać jak najwięcej miłości.

sPLOTY warsztaty technik tkackich

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,

Polskie duchy. Spotkanie z prof. Janis Jefferies

22 czerwca w Centralnym Muzeum Włókiennictwa będzie gościć prof. Janis Jefferies, była studentka Magdaleny Abakanowicz, znana artystka, krytyk sztuki i naukowiec. Spotkanie poświęcone będzie wspomnieniom Jefferies o jej mentorce.

CZY TKANINY STROJĄ MINY?

Czy tkaniny stroją miny? Czy potrafią zamienić się w nieprawdopodobne zwierzęta, stwory lub rośliny?

Oprowadzanie Adama Leja oraz wykład Marcina Różyca

Zapraszamy na wykład Marcina Różyca zatytułowany „Pionierska, nowatorska, potężna Lola Prusac”.