6.05.2017 r., g. 13.30

Oprowadzanie po wystawie „Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska”

Przewodnikiem po tej niezwykłej, sentymentalnej wystawie będzie kurator ekspozycji starszy kustosz muzeum Lidia Zganiacz. Zwiedzający będą mogli niejako zajrzeć do typowego domu mieszkańców Kresów Wschodnich i posłuchać opowieści o ich codziennym życiu. Znajdą tam między innymi wileńską radziużkę czy pochodzącą z terenu obecnej Białorusi dzierużkę, tkaniny o geometrycznym roślinnym ornamencie, służące jako nakrycia na łóżka. Dowiedzą się, jaką rolę - nie tylko użytkową czy dekoracyjną – pełniły prezentowane tkaniny, a także dlaczego czarne hafty poleskie są takie wyjątkowe.

Więcej o wystawie można przeczytać tutaj.

Weekend Seniora z Kulturą

Zapraszamy wszystkich Seniorów na Weekend Seniora z Kulturą.

Oprowadzanie po wystawie „Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego"

Historia rodzinnej pracowni haftu z ul. Więckowskiego 4

Warsztat „Co ma rzeźba do tkaniny?"

Czy każda tkanina może się stać dziełem sztuki? I czy tkanina może być przestrzenna?

Green Dream Festival

Ekologiczny festiwal muzyczny, który powstał z troski o przyszłość Ziemi.

Warsztat "Sen na JAWIE"

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami?