19.08.2017 r., g. 17.00

Oprowadzanie po wystawie „Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych"

"Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych” to wystawa, która prowokuje do zadawania pytań – wchodząc w jej przestrzeń wkraczamy symbolicznie do świata, którego centralną osią jest zagadnienie tkaniny przemysłowej. Sonia Kądziołka, pochodząca z Łodzi kuratorka wystawy, nadała ekspozycji strukturę przenikających się kręgów tematycznych – teoria/metodologia tkaniny, materia/haptyczność, dotykowość/dotkliwość, pamięć/tożsamość/transformacje, praca włókniarki/praca projektantki/życie codzienne. Multisensoryczność projektu pozwala odbierać prezentowane dzieła przy pomocy wzroku, słuchu oraz, przede wszystkim – dotyku, przedkładając ten właśnie zmysł nad, z reguły dominującą w praktyce prezentowania tkanin, postawę „wzrokocentryczną”.

Podczas oprowadzania kuratorskiego po ekspozycji, kuratorka opowie o znaczeniu tkaniny przemysłowej i pracy kobiet w historii Łodzi.

Budynek D, III piętro.

Bilet indywidualny na jedną wystawę: normlany: 10 zł, ulgowy: 6 zł

Weekend Seniora z Kulturą

Zapraszamy wszystkich Seniorów na Weekend Seniora z Kulturą.

Oprowadzanie po wystawie „Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego"

Historia rodzinnej pracowni haftu z ul. Więckowskiego 4

Warsztat „Co ma rzeźba do tkaniny?"

Czy każda tkanina może się stać dziełem sztuki? I czy tkanina może być przestrzenna?

Green Dream Festival

Ekologiczny festiwal muzyczny, który powstał z troski o przyszłość Ziemi.

Warsztat "Sen na JAWIE"

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami?