23.09.2017 r., g. 13.00

Oprowadzanie po wystawie „Czar Jawy – batik. Tradycyjne tkaniny indonezyjskie”

Indonezyjskie słowo batik oznacza zarówno technikę barwienia tkanin z zastosowaniem płynnego wosku, jak i samą tkaninę dekorowaną w ten sposób. Bajecznie kolorowy, bogato zdobiony indonezyjski batik znajduje się na liście niematerialnego dziedzictwa ludzkości.

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji „Czar Jawy – batik. Tradycyjne tkaniny indonezyjskie”, podczas którego kurator wśród bajecznie kolorowych tkanin opowie o sposobie ich tworzenia, historii i znaczeniu w codziennym życiu.

Budynek D, II piętro

Warsztat "ROŚLINY, GOBELINY I WIELKIE TKANINY"

Wszyscy doskonale wiemy, że ogry mają warstwy, podobnie jak cebula. A czy dzieła sztuki mają warstwy?

Warsztat "CZŁOWIEK Z NATURY'

Analizując kim jesteśmy, jacy jesteśmy i w jaki sposób się zmieniamy, wykorzystując pastele, farby, mazaki, bawełniany materiał oraz grzebienie, stworzymy autoportrety naszej natury, tego co lubimy i  czego nie lubimy

Oprowadzanie po wystawie „Ad initium"

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie prof. Włodzimierza Cygana po wystawie „Ad initium".

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

VI Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego "Z Nici Ariadny"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A