18.03.2018 r., g. 13.00

Oprowadzanie po wystawie „Ad initium”

Zapraszamy na oprowadzanie autorskie prof. Włodzimierza Cygana po wystawie „Ad initium".

Wystawa prezentuje prace cenionego łódzkiego artysty, laureata wielu nagród, prof. Włodzimierza Cygana. Ekspozycja wpisuje się w cykl wystawienniczy CMWŁ, poświęcony najwybitniejszym postaciom polskiej sztuki tkaniny, uznanym zarówno w kraju, jak i na świecie.

Prace Cygana to dzieła manifestujące artystyczne możliwości tkwiące w rudymentach samej tkaniny. Poszukuje on wciąż nowych rozwiązań formalnych, skupia swoją uwagę na możliwościach poszerzenia środków wyrazu, jakie tkwią w połączeniu tradycyjnej konstrukcji tkaniny z nowoczesnymi technologiami. Niejako bohaterem swoich prac czyni to, co zazwyczaj stanowi niewidoczny szkielet ukryty pod gęstymi nićmi wątku - osnowę. To ona skupia na sobie uwagę widza, determinuje kształty. Nieoczywiste jest również włączenie w obszar artystycznych eksperymentów, oprócz materiałów przynależnych tkaninie, włókna transmitującego światło (tzw. światłowodu). Jego obecność nadaje dziełom aurę tajemniczości i kieruje myśli ku temu co nieuchwytne i metafizyczne.

Budynek D, III piętro

Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 6 zł

Urodziny Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Zapraszamy do świętowania 595. Urodzin Łodzi

GMF TOP 10 - Tangata Quintet

Specyficzny styl kompozytorski Piazzolli, tzw. tango nuevo był w dużej mierze kreowany przez zespół samego kompozytora – Quinteto Nuevo Tango.

Warsztat „EPI, MEZO, KATA, czyli budowanie świata"

Jakie procesy zachodzą we wnętrzu Ziemi? Czy ich efekty widzimy na jej powierzchni?

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

GMF TOP 10 - Waglewski & Pospieszalski

Podczas koncertu usłyszymy nieprzewidywalny akustyczny duet Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego.