17.06.2018 r., g. 15.00

Łódzkie Wątki. Postacie

A jak Aldridge Ira, F jak famuły, Z jak zamachy – 17 czerwca przekonamy się, że historię Łodzi włókienniczej można przedstawić także alfabetycznie.

Przed nami ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu Łódzkie Wątki, które poprowadzi Ryszard Bonisławski. Mając w pamięci to, że miasto jest plątaniną ulic, sumą budynków oraz wypadkową zdarzeń uczestnicy będą mogli podsumować dotychczasowe spotkania osnute wokół miejskiej tematyki. Najważniejsze wydarzenia, postaci czy miejsca uszeregowane zgodnie z kolejnością alfabetyczną stworzą obraz wielkiej przemysłowej metropolii, która odgrywała wiodącą rolę na arenie międzynarodowej.

Łódzkie Wątki to cykl spotkań poświęcony przestrzeni miejskiej w Łodzi i jej włókienniczej tożsamości. Miasto to splot treści, znaków i wartości. To także historia budynków i ich właścicieli. Jest wypadkową wielu sprzeczności, oczekiwań i wyobrażeń, przemian nakładających się na siebie i potrzeb różnych podmiotów. Historia Łodzi pełna jest powiązanych ze sobą kontekstów. Podczas każdego spotkania w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi uczestnicy mogą rozmawiać, snuć i słuchać najciekawszych miejskich opowieści.

Budynek C, I piętro, sala konferencyjna (wejście przez Budynek D)

Bilety: normalny 6 zł; ulgowy: 4 zł

Na wydarzenie nie obowiązują zapisy

COTTON ART

Z myślą o dorosłych odbiorcach sztuki przygotowaliśmy program warsztatów artystycznych opartych na wystawach czasowych.

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

CO ABAKANY MÓWIĄ DO ŚCIANY?

Co to abakan? Jaki jest? Czym lub kim może być?

VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO "Z NICI ARIADNY"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A

Oprowadzanie Adama Leja oraz wykład Marcina Różyca

Zapraszamy na wykład Marcina Różyca zatytułowany „Pionierska, nowatorska, potężna Lola Prusac”.