17.06.2018, godz. 15.00

Łódzkie Wątki. Postacie

A jak Aldridge Ira, F jak famuły, Z jak zamachy – 17 czerwca przekonamy się, że historię Łodzi włókienniczej można przedstawić także alfabetycznie.

Przed nami ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu Łódzkie Wątki, które poprowadzi Ryszard Bonisławski. Mając w pamięci to, że miasto jest plątaniną ulic, sumą budynków oraz wypadkową zdarzeń uczestnicy będą mogli podsumować dotychczasowe spotkania osnute wokół miejskiej tematyki. Najważniejsze wydarzenia, postaci czy miejsca uszeregowane zgodnie z kolejnością alfabetyczną stworzą obraz wielkiej przemysłowej metropolii, która odgrywała wiodącą rolę na arenie międzynarodowej.

Łódzkie Wątki to cykl spotkań poświęcony przestrzeni miejskiej w Łodzi i jej włókienniczej tożsamości. Miasto to splot treści, znaków i wartości. To także historia budynków i ich właścicieli. Jest wypadkową wielu sprzeczności, oczekiwań i wyobrażeń, przemian nakładających się na siebie i potrzeb różnych podmiotów. Historia Łodzi pełna jest powiązanych ze sobą kontekstów. Podczas każdego spotkania w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi uczestnicy mogą rozmawiać, snuć i słuchać najciekawszych miejskich opowieści.

Budynek C, I piętro, sala konferencyjna (wejście przez Budynek D)

Bilety: normalny 6 zł; ulgowy: 4 zł

Na wydarzenie nie obowiązują zapisy

GMF TOP 10 – Kroke & Sławek Berny

Kroke to zespół, który święci tryumfy na światowej scenie muzycznej od wielu lat.

Dzieje rodu Geyerów. Spacer po Starym Cmentarzu w Łodzi

Pracownicy Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zapraszają na spacer po ewangelickiej części Starego Cmentarza.

1, 2, 3 do muzeum idziesz Ty! Warsztat dla maluszków

MAMY WENĘ. WARSZTAT DLA MAM

Mamy wciąż myślą o swoich pociechach. Chcą być blisko, jak najbliżej swojego maluszka i pragną mu dać jak najwięcej miłości.

GMF TOP 10 – Miśkiewicz Family

Projekt „Miśkiewicz Family” jest projektem rodzinnym.