16-19.05.2017 r.

Łódzkie Senioralia

Serdecznie zapraszamy Seniorów zainteresowanych tkaniną artystyczną i projektowaniem wzornictwa przemysłowego do udziału w cyklu wydarzeń, które odbędą się w ramach IV edycji Łódzkich Senioraliów. Proponujemy spojrzenie na zagadnienie tkaniny artystycznej z wielu perspektyw – od tradycyjnej sztuki gobelinu, poprzez własnoręczne tworzenie wielobarwnych apaszek, aż po historyczno - etnograficzne spotkanie z ludową tkaniną dawnych Kresów. Interesującą propozycją będzie także spotkanie z szerzej nieznaną do tej pory działalnością designerską łódzkiego artysty malarza Tadeusza Sprusiaka.

Specjalnie z tej okazji dla wszystkich Seniorów przygotowaliśmy bilety w cenie 5 zł.

Przypominamy również, że nasze Muzeum jest partnerem Miejskiej Karty Seniora, która upoważnia do zakupu biletów w cenie ulgowej.

Program wydarzeń:

Godz.: 11:00
Spotkanie ze sztuką Ewy Poradowskiej-Werszler – zajęcia będą łączyć dwie aktywności: zwiedzanie wystawy artystki oraz prezentacja ukazująca tajniki sztuki Ewy Poradowskiej-Werszler. Uczestnikom zostanie przedstawiony warsztat artystki, inspiracje i emocje towarzyszące jej twórczości.

Godz.: 09:00
Warsztaty malowania na szyfonie – uczestnicy będą mieli możliwość wypróbowania swych umiejętności malarskich na sztucznym jedwabiu. Efektem warsztatów będą przepiękne i wielobarwne apaszki.
Zapisy: 42 683 26 84

Godz.: 12:00
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Sprusiak jakiego nie znamy” – zapoznanie się z niepokazywaną dotychczas częścią twórczości łódzkiego artysty Tadeusza Sprusiaka, który poza malarstwem, zajmował się również projektowaniem wzornictwa przemysłowego, czego efekty prezentowane i omawiane będą na wystawie.

Godz.: 14:00
Wykład towarzyszący wystawie „Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska” – „Jak się mieszkało na Kresach? Obraz życia we wspomnieniach Kresowiaków”. Wykład poświęcony znaczeniu i symbolice tkanin mieszkańców Wileńszczyzny, Polesia i Huculszczyzny  w ich codziennym życiu.
Zapisy: Brak

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

WERNISAŻ WYSTAWY "CHRISTIAN DIOR I IKONY PARYSKIEJ MODY Z KOLEKCJI ADAMA LEJA"

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi ma niezwykłą okazję przypomnieć dokonania Christiana Diora, a także powojennych paryskich mistrzów haute couture dzięki uprzejmości polskiego kolekcjonera i eksperta, Adama Leja, właściciela ponad pięciu tysięcy obiektów z historii mody.

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

sPLOTY warsztaty technik tkackich

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,