3.08.2018 r., g. 21.00

GMF TOP 10 - Olga Bończyk

Koncert piosenek Henryka Warsa to sentymentalna, muzyczna podróż w czasie, w którą zabiera Olga Bończyk. Na program koncertu składają się największe hity wybitnego polskiego kompozytora, doprawione szczyptą nowej aranżacji. Wiele z tych piosenek znanych jest z przedwojennych filmów, w których grali znakomicie śpiewający aktorzy jak Hanka Ordonówna czy Eugeniusz Bodo. Olga Bończyk wykona je w nowych, specjalnie na tę okazję napisanych aranżacjach, opowie o tamtym okresie, obfitującym we wspaniałe kreacje wokalne i aktorskie.

Pojawią się utwory takie jak „Ach jak przyjemnie” czy „Umówiłem się z nią na dziewiątą”. Nie zabraknie także piosenki „Sex appeal”, z której słynął Eugeniusz Bodo.

Godz. 20.00: oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Metamorfizm”.

Olga Bończyk – śpiew

Urszula Borkowska – fortepian, aranżacje

Wojciech Gumiński – kontrabas

Marcin Słomiński – perkusja

Urodziny Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Zapraszamy do świętowania 595. Urodzin Łodzi

GMF TOP 10 - Tangata Quintet

Specyficzny styl kompozytorski Piazzolli, tzw. tango nuevo był w dużej mierze kreowany przez zespół samego kompozytora – Quinteto Nuevo Tango.

Warsztat „EPI, MEZO, KATA, czyli budowanie świata"

Jakie procesy zachodzą we wnętrzu Ziemi? Czy ich efekty widzimy na jej powierzchni?

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

GMF TOP 10 - Waglewski & Pospieszalski

Podczas koncertu usłyszymy nieprzewidywalny akustyczny duet Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego.