17.08.2018, godz. 21.00

GMF TOP 10 – Kroke & Sławek Berny

Kroke to zespół, który święci tryumfy na światowej scenie muzycznej od wielu lat. Początkowo był kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, a w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. Zespół stworzył własny, unoszący się ponad granicami i formami styl. Występuje na całym świecie z wybitnymi artystami, od Petera Gabriela, Tomasza Stańko po Nigela Kennedy’ego.

W 2017 roku Kroke obchodziło 25-lecie swojej działalności artystycznej. Z tej okazji ukazały się dwa albumy: „Traveller” i dwupłytowa kompilacja „25 The Best Of” z najważniejszymi utworami z całego okresu działalności zespołu. Wydana została także bogato ilustrowana książka ze zdjęciami.

Tomasz Kukurba – altówka

Jerzy Bawoł – akordeon

Tomasz Lato – kontrabas

Sławek Berny – perkusja

Dzieje rodu Geyerów. Spacer po Starym Cmentarzu w Łodzi

Pracownicy Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zapraszają na spacer po ewangelickiej części Starego Cmentarza.

1, 2, 3 do muzeum idziesz Ty! Warsztat dla maluszków

MAMY WENĘ. WARSZTAT DLA MAM

Mamy wciąż myślą o swoich pociechach. Chcą być blisko, jak najbliżej swojego maluszka i pragną mu dać jak najwięcej miłości.

GMF TOP 10 – Miśkiewicz Family

Projekt „Miśkiewicz Family” jest projektem rodzinnym.

LODZER-PROJEKT: architektoniczne warsztaty dla dużych i małych

W toku warsztatów przyjrzymy się łódzkim fabrykom, a także willom, pałacom i kamienicom najznamienitszych kupieckich i przemysłowych rodów.