Wydarzenia


27.07.2018 r., g. 21.00

GMF TOP 10 - Grzegorz TurnauSentymentalna podróż poprzez najbardziej znane piosenki takie, jak „Znów wędrujemy”, „Cichosza” czy „Bracka”, której celem jest przedstawienie publiczności muzycznej drogi artysty i doprowadzenie do piosenek z najnowszych płyt.  Koncert współtworzony przez jednych z najlepszych polskich muzyków takich, jak: Leszek Szczerba, Łukasz Adamczyk czy Michał Jurkiewicz obfituje w wiele muzycznych niespodzianek nawiązujących do fascynacji i inspiracji muzycznych Grzegorza Turnaua.

Grzegorz Turnau, będąc przewodnikiem publiczności, prowadzi z nią dialog, spełniając nierzadko jej oczekiwania dotyczące repertuaru. W zależności od emocji, które towarzyszą  odbiorcom podczas koncertu, zmienia się lista utworów wykorzystywanych przez Grzegorza Turnaua. Dlatego każde spotkanie z widzami jest inne i niepowtarzalne, a każdy spektakl unikatowy.

 

Grzegorz Turnau – śpiew, fortepian

Łukasz Adamczyk – gitara basowa

Leszek Szczerba – saksofon

Michał Jurkiewicz – keybord, skrzypce, akordeon

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Urodziny Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Zapraszamy do świętowania 595. Urodzin Łodzi

GMF TOP 10 - Tangata Quintet

Specyficzny styl kompozytorski Piazzolli, tzw. tango nuevo był w dużej mierze kreowany przez zespół samego kompozytora – Quinteto Nuevo Tango.

Warsztat „EPI, MEZO, KATA, czyli budowanie świata"

Jakie procesy zachodzą we wnętrzu Ziemi? Czy ich efekty widzimy na jej powierzchni?

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

Cykl warsztatów twórczych o charakterze sensoryczno - ruchowym adresowany do najmłodszych dzieci wraz z opiekunami, którzy chcą RAZEM kreatywnie spędzić godzinę w naszym Muzeum.

GMF TOP 10 - Waglewski & Pospieszalski

Podczas koncertu usłyszymy nieprzewidywalny akustyczny duet Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego.