8.01.2017 g. 11.15, 13.45.

Geyerwerki - twórcze działania rodzinne

„Efekty fakturalne”

Na styczniowych warsztatach przygotujemy autorskie kompozycje w technice kolażu. Korzystając z różnorodnych surowców włókienniczych takich jak bibułki, kolorowe papierki, folie, wycinki z gazet, tkaniny, pasmanteria i dodatki krawieckie, stworzymy niepowtarzalne dzieła o bogatej fakturze. Zgodnie z zasadami kolażu, odpowiednio przycięte i uformowane ręcznie materiały przytwierdzimy do podłoża (papieru lub płótna) za pomocą kleju. Wykorzystamy przy tym kontrasty i podobieństwa między kształtami, kolorami i fakturami wybranych materiałów. Zobaczymy, że technikę kolażu można łączyć z tradycyjnymi technikami plastycznymi. Swoją pracę będziemy mogli wzbogacić, używając np. farb akrylowych.

Geyerwerki odbywają się raz miesiącu, w niedzielę w godzinach 11.15 – 13.15 (pierwsza tura) i 13.45 – 15.45 (druga tura). Są skierowane do całych rodzin. Koszt warsztatów to 10 zł za osobę. Wszystkie materiały i narzędzia potrzebne do wykonania prac zapewniają organizatorzy. Na zajęcia można zapisywać się pod numerem telefonu: 42 684 61 15 lub wysyłając e-mail na adres: edukacja@cmwl.pl.

Warsztat "Czy słyszałeś o Orbitku?"

Czy we wszechświecie, poza naszą planetą istnieją inne formy życia? Jeśli tak, to co przypominają – ludzi, bakterie, pierwotniaki, a może dzieła sztuki?

Warsztat "Cotton art"

Twórcze działania nie są Ci obce? Masz głowę pełną pomysłów, wolne niedzielne popołudnie? Świetnie się składa, przyjdź do Muzeum!

Oprowadzanie po wystawie "Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska"

Podczas ostatniego oprowadzania kuratorka wystawy – Lidia Zganiacz, opowie o znaczeniu tkanin w życiu codziennym mieszkańców dawnych Kresów wschodnich.

Warsztat "Puścić farbę"

Czy z przypraw, mąki i wody można zrobić jedynie coś pysznego do jedzenia? A gdyby tak z wyposażenia kuchni stworzyć prawdziwą farbę i namalować nasze ulubione danie?

Spotkanie z Januszem Kondratiukiem towarzyszące wystawie „Bunt materii"

Zapraszamy na spotkanie z reżyserem, Januszem Kondratiukiem, które poprowadzi Marta Kowalewska. Przybliży on postać założycielki Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i pomysłodawczyni Międzynarodowego Triennale Tkaniny, Krystyny Kondratiuk.