Geyerwerki - twórcze działania rodzinne

8.01.2017 g. 11.15, 13.45.

„Efekty fakturalne”

Na styczniowych warsztatach przygotujemy autorskie kompozycje w technice kolażu. Korzystając z różnorodnych surowców włókienniczych takich jak bibułki, kolorowe papierki, folie, wycinki z gazet, tkaniny, pasmanteria i dodatki krawieckie, stworzymy niepowtarzalne dzieła o bogatej fakturze. Zgodnie z zasadami kolażu, odpowiednio przycięte i uformowane ręcznie materiały przytwierdzimy do podłoża (papieru lub płótna) za pomocą kleju. Wykorzystamy przy tym kontrasty i podobieństwa między kształtami, kolorami i fakturami wybranych materiałów. Zobaczymy, że technikę kolażu można łączyć z tradycyjnymi technikami plastycznymi. Swoją pracę będziemy mogli wzbogacić, używając np. farb akrylowych.

Geyerwerki odbywają się raz miesiącu, w niedzielę w godzinach 11.15 – 13.15 (pierwsza tura) i 13.45 – 15.45 (druga tura). Są skierowane do całych rodzin. Koszt warsztatów to 10 zł za osobę. Wszystkie materiały i narzędzia potrzebne do wykonania prac zapewniają organizatorzy. Na zajęcia można zapisywać się pod numerem telefonu: 42 684 61 15 lub wysyłając e-mail na adres: edukacja@cmwl.pl.

Wernisaż wystawy „Trwałość tkaniny. Miękkie medium w pracach Ewy Marii Poradowskiej-Werszler”

O Profesor Ewie Marii Poradowskiej-Werszler pisano, że „w polskim życiu artystycznym jest instytucją – wielką, jedyną i chyba z nikim nieporównywalną”.

Warsztat "Sen na JAWIE"

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami?

Wernisaż wystawy "Sprusiak, jakiego nie znamy"

Tadeusz Sprusiak znany jest z twórczości malarskiej. Jednak mało kto wie, że zajmował się również designem...