8.01.2017 g. 11.15, 13.45.

Geyerwerki - twórcze działania rodzinne

„Efekty fakturalne”

Na styczniowych warsztatach przygotujemy autorskie kompozycje w technice kolażu. Korzystając z różnorodnych surowców włókienniczych takich jak bibułki, kolorowe papierki, folie, wycinki z gazet, tkaniny, pasmanteria i dodatki krawieckie, stworzymy niepowtarzalne dzieła o bogatej fakturze. Zgodnie z zasadami kolażu, odpowiednio przycięte i uformowane ręcznie materiały przytwierdzimy do podłoża (papieru lub płótna) za pomocą kleju. Wykorzystamy przy tym kontrasty i podobieństwa między kształtami, kolorami i fakturami wybranych materiałów. Zobaczymy, że technikę kolażu można łączyć z tradycyjnymi technikami plastycznymi. Swoją pracę będziemy mogli wzbogacić, używając np. farb akrylowych.

Geyerwerki odbywają się raz miesiącu, w niedzielę w godzinach 11.15 – 13.15 (pierwsza tura) i 13.45 – 15.45 (druga tura). Są skierowane do całych rodzin. Koszt warsztatów to 10 zł za osobę. Wszystkie materiały i narzędzia potrzebne do wykonania prac zapewniają organizatorzy. Na zajęcia można zapisywać się pod numerem telefonu: 42 684 61 15 lub wysyłając e-mail na adres: edukacja@cmwl.pl.

COTTON ART

Z myślą o dorosłych odbiorcach sztuki przygotowaliśmy program warsztatów artystycznych opartych na wystawach czasowych.

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

CO ABAKANY MÓWIĄ DO ŚCIANY?

Co to abakan? Jaki jest? Czym lub kim może być?

VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO "Z NICI ARIADNY"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A

Oprowadzanie Adama Leja oraz wykład Marcina Różyca

Zapraszamy na wykład Marcina Różyca zatytułowany „Pionierska, nowatorska, potężna Lola Prusac”.