8.01.2017 g. 11.15, 13.45.

Geyerwerki - twórcze działania rodzinne

„Efekty fakturalne”

Na styczniowych warsztatach przygotujemy autorskie kompozycje w technice kolażu. Korzystając z różnorodnych surowców włókienniczych takich jak bibułki, kolorowe papierki, folie, wycinki z gazet, tkaniny, pasmanteria i dodatki krawieckie, stworzymy niepowtarzalne dzieła o bogatej fakturze. Zgodnie z zasadami kolażu, odpowiednio przycięte i uformowane ręcznie materiały przytwierdzimy do podłoża (papieru lub płótna) za pomocą kleju. Wykorzystamy przy tym kontrasty i podobieństwa między kształtami, kolorami i fakturami wybranych materiałów. Zobaczymy, że technikę kolażu można łączyć z tradycyjnymi technikami plastycznymi. Swoją pracę będziemy mogli wzbogacić, używając np. farb akrylowych.

Geyerwerki odbywają się raz miesiącu, w niedzielę w godzinach 11.15 – 13.15 (pierwsza tura) i 13.45 – 15.45 (druga tura). Są skierowane do całych rodzin. Koszt warsztatów to 10 zł za osobę. Wszystkie materiały i narzędzia potrzebne do wykonania prac zapewniają organizatorzy. Na zajęcia można zapisywać się pod numerem telefonu: 42 684 61 15 lub wysyłając e-mail na adres: edukacja@cmwl.pl.

ZAGŁOSUJ NA "METAMORFIZM" !

Z przyjemnością informujemy, że wystawa prac Magdaleny Abakanowicz „Metamorfizm” została nominowana do nagrody „Plastry Kultury” w kategorii „Wystawa roku”.

Warsztat „Od przedmiotu do podmiotu"

Czy przedmiot może mówić? Czy może powiedzieć coś o nas i za nas?

Oprowadzanie po wystawie „Bunt materii”

Zapraszamy na oprowadzanie Marty Kowalewskiej po wystawie "Bunt materii".

Bezpłatne szkolenie dla instytucji kultury - Program Niepodległa.

Jeśli masz pomysł na wydarzenie związane ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę i szukasz środków na jego realizację – weź udział w spotkaniu informacyjnym o programie „Niepodległa”.

Warsztat „Jakie to jest?"

Duże - małe, geometryczne - niegeometryczne, wielobarwne - jednobarwne, gładkie - chropowate. Czy jesteśmy w stanie dokładnie określić, jakie jest dzieło sztuki?