8.01.2017 g. 11.15, 13.45.

Geyerwerki - twórcze działania rodzinne

„Efekty fakturalne”

Na styczniowych warsztatach przygotujemy autorskie kompozycje w technice kolażu. Korzystając z różnorodnych surowców włókienniczych takich jak bibułki, kolorowe papierki, folie, wycinki z gazet, tkaniny, pasmanteria i dodatki krawieckie, stworzymy niepowtarzalne dzieła o bogatej fakturze. Zgodnie z zasadami kolażu, odpowiednio przycięte i uformowane ręcznie materiały przytwierdzimy do podłoża (papieru lub płótna) za pomocą kleju. Wykorzystamy przy tym kontrasty i podobieństwa między kształtami, kolorami i fakturami wybranych materiałów. Zobaczymy, że technikę kolażu można łączyć z tradycyjnymi technikami plastycznymi. Swoją pracę będziemy mogli wzbogacić, używając np. farb akrylowych.

Geyerwerki odbywają się raz miesiącu, w niedzielę w godzinach 11.15 – 13.15 (pierwsza tura) i 13.45 – 15.45 (druga tura). Są skierowane do całych rodzin. Koszt warsztatów to 10 zł za osobę. Wszystkie materiały i narzędzia potrzebne do wykonania prac zapewniają organizatorzy. Na zajęcia można zapisywać się pod numerem telefonu: 42 684 61 15 lub wysyłając e-mail na adres: edukacja@cmwl.pl.

Warsztat "OD RĘCZNIKA DO PAMIĘTNIKA"

Czy za pomocą ręcznika można przekazać jakąś wiadomość?

Oprowadzanie po wystawie „Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych"

Oprowadzanie po wystawie, która prowokuje do zadawania pytań.

Warsztat „Performatywność tkaniny"

Jakie właściwości ma tkanina? Jak oddziałuje na przestrzeń i jakie daje możliwości twórcze?

Warsztat "Sen na JAWIE"

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami?