5.02.2017 g.12.00, 14.30

Geyerwerki „Drukowana awangarda”

Lutowe Geyerwerki są wydarzeniem towarzyszącym projektowi „Kwartały awangardy”, przygotowanemu z okazji obchodów stulecia awangardy w Polsce.  Podczas warsztatów dowiemy się więcej o Władysławie Strzemińskim, poznamy jego koncepcję malarstwa, którą nazwał unizmem, a także samo zjawisko awangardy. Poeksperymentujemy także z technikami druku stemplowego i szablonowego. Każdy będzie miał możliwość zaprojektować i samodzielnie wykonać szablon i stempel oraz wykonać własne nadruki na tkaninach i torbach. W pracy pomogą też specjalnie szablony inspirowane twórczością Władysława Strzemińskiego.

Spotkania odbywają się w niedzielę w godzinach 11.15 – 13.15 (pierwsza tura) i 13.45 – 15.45 (druga tura). Koszt warsztatów to 10 zł za osobę. Wszystkie materiały i narzędzia potrzebne do wykonania prac zapewniają organizatorzy. Na zajęcia można zapisywać się pod numerem telefonu: 42 684 61 15 lub wysyłając e-mail na adres: edukacja@cmwl.pl.

Warsztat "OD RĘCZNIKA DO PAMIĘTNIKA"

Czy za pomocą ręcznika można przekazać jakąś wiadomość?

Oprowadzanie po wystawie „Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych"

Oprowadzanie po wystawie, która prowokuje do zadawania pytań.

Warsztat „Performatywność tkaniny"

Jakie właściwości ma tkanina? Jak oddziałuje na przestrzeń i jakie daje możliwości twórcze?

Warsztat "Sen na JAWIE"

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami?