Geyerwerki „Drukowana awangarda”

5.02.2017 g.12.00, 14.30

Lutowe Geyerwerki są wydarzeniem towarzyszącym projektowi „Kwartały awangardy”, przygotowanemu z okazji obchodów stulecia awangardy w Polsce.  Podczas warsztatów dowiemy się więcej o Władysławie Strzemińskim, poznamy jego koncepcję malarstwa, którą nazwał unizmem, a także samo zjawisko awangardy. Poeksperymentujemy także z technikami druku stemplowego i szablonowego. Każdy będzie miał możliwość zaprojektować i samodzielnie wykonać szablon i stempel oraz wykonać własne nadruki na tkaninach i torbach. W pracy pomogą też specjalnie szablony inspirowane twórczością Władysława Strzemińskiego.

Spotkania odbywają się w niedzielę w godzinach 11.15 – 13.15 (pierwsza tura) i 13.45 – 15.45 (druga tura). Koszt warsztatów to 10 zł za osobę. Wszystkie materiały i narzędzia potrzebne do wykonania prac zapewniają organizatorzy. Na zajęcia można zapisywać się pod numerem telefonu: 42 684 61 15 lub wysyłając e-mail na adres: edukacja@cmwl.pl.

Warsztaty "Cotton art" - Techniki mieszane i własne

Uczestnicy zajęć będą zachęcani do własnych śmiałych eksperymentów z formą, tradycyjnym oraz niekonwencjonalnym materiałem i przestrzenią

Kwartały awangardy - Władysław Strzemiński

"Kwartały awangardy" to projekt przygotowany specjalnie z okazji obchodów "Roku awangardy" w Polsce. Cykl prezentacji rozpoczynamy od projektu tkaniny sukienkowej autorstwa Władysława Strzemińskiego

Warsztaty Geyerwerki- „Aplikacja biała i kolorowa"

Uczestnicy najbliższych Geyerwerków poznają technikę aplikacji, która polega na nakładaniu i naszywaniu lub klejeniu motywów dekoracyjnych wyciętych z innych tkanin, koronek, skóry, filcu.

Wernisaż wystawy "Łódzkie klimaty w hafcie"

Wystawa przygotowana z okazji 15-lecia działalności artystycznej Stowarzyszenia Miłośników Haftu "Kanwa"

Wernisaż wystawy "Nostalgia za Kresami. Tkanina wileńska, poleska i huculska”

Wystawa będzie stanowić prezentację tkanin pochodzących z obszaru dawnej Rzeczpospolitej – wieloetnicznej Polski kresowej