5.11.2017 r., g. 12.00 i 14.30

Geyerwerki

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście! Geyerwerki to cykl warsztatów dla wszystkich, od lat 5 do 105. Stawiamy na otwarty umysł, nieograniczoną wyobraźnię, chęć twórczego działania, a przede wszystkim na dobrą zabawę w rodzinnym gronie. Co miesiąc pracujemy z innymi materiałami i w różnych technikach związanych oczywiście z szeroko rozumianą tkaniną. Będziemy pleść, przeplatać, zszywać, wiązać, tkać, wyplatać i tworzyć prawdziwe arcydzieła. Warsztaty odbywają się w Sali warsztatowej po wizycie na wystawie będącej inspiracją do działania.

Podczas najbliższych zajęć będziecie pracować z wełną. Przedstawimy Wam różne techniki filcowania i wspólnie zastanowimy się jakie dzieła można stworzyć przy użyciu igły, szarego mydła i odrobiny wody.

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Warsztaty rękodzielniczych technik tkackich z prof. Ewą Latkowską-Żychską

Autorskie warsztaty Ewy Latkowskiej-Żychskiej opierające się na technikach własnych artystki, którymi posługuje się ona przy realizacji swoich prac.

Warsztat "Kolorowe wzory. Wzorzyste kolory"

Czy kolor może być wesoły lub smutny? I czy czerwień działa tylko na byka?

Cotton art

Twórcze działania nie są Ci obce? Masz głowę pełną pomysłów, wolne niedzielne popołudnie? Świetnie się składa, przyjdź do Muzeum! W sali warsztatowej, gdzie atmosfera sprzyja kreacji, korzystając z dostępnych materiałów i pomocy pracowników Działu Edukacji spożytkujesz swoją energię.

Oprowadzanie po wystawie „Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska"

oprowadzanie kuratorskie, podczas którego kuratorka wystawy - Lidia Zganiacz opowie o zagadnieniach, które znalazły się w najnowszym wydawnictwie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi