30.06 - 7.09.2017 r.

Festiwal Filmowy Polówka 2017

Wakacyjna seria filmowych wieczorów po raz pierwszy w naszym Muzeum. W letnie sobotnie wieczory zapraszamy na muzealny dziedziniec, gdzie w ramach sekcji Pret-a-Porter, będzie można obejrzeć filmy poświęcone modzie.

26 sierpnia, w kolejną sobotę wakacyjnego kina, o godz. 21.00 zobaczymy film „Coco Chanel" z 2009 r. w reżyserii Anne Fontaine.

Poznacie wielką Ikonę Mody - Coco Chanel, której samotność była równie wielka jak jej sława. To ona pozwoliła kobietom nosić krótkie fryzury, sztuczną biżuterię oraz spodnie. Stworzyła wzór ekstremalnej elegancji z nieśmiertelną małą czarną na czele oraz najbardziej uwodzicielski zapach na świecie - Chanel Nr 5. Szokujące przeżycia pozornie chłodnej i żądnej sukcesu kobiety, której najgłębiej skrywaną potrzebą okazała się potrzeba prawdziwej miłości.

Repertuar:

01.07 - Neon Demon, reż. Nicolas Winding Refn
08.07 - Lepiej Być piękną i bogatą, reż. Filip Bajon
15.07 - Personal Shopper, reż. Olivier Assayas
22.07 - Kwiat pustyni, reż. Sherry Hormann
29.07 - Projektantka, reż. Jocelyn Moorhouse
12.08 - Fresh Dressed, reż. Sacha Jenkins
19.08 - Saint Laurent, reż. Bertrand Bonello
26.08 - Coco Chanel, reż. Anne Fontaine

Warsztat "CZŁOWIEK Z NATURY'

Analizując kim jesteśmy, jacy jesteśmy i w jaki sposób się zmieniamy, wykorzystując pastele, farby, mazaki, bawełniany materiał oraz grzebienie, stworzymy autoportrety naszej natury, tego co lubimy i  czego nie lubimy

Oprowadzanie po wystawie „Ad initium"

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie prof. Włodzimierza Cygana po wystawie „Ad initium".

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

Warsztat „Co artysta miał na myśli?"

Jak odbierać dzieło sztuki? Czy istnieje gotowa instrukcja, jak odczytać intencje artysty? I czy patrząc, każdy widzi to samo?

Oprowadzanie po wystawie „Bunt materii”

Zapraszamy na oprowadzanie Marty Kowalewskiej po wystawie "Bunt materii".