30.06 - 7.09.2017 r.

Festiwal Filmowy Polówka 2017

Wakacyjna seria filmowych wieczorów po raz pierwszy w naszym Muzeum. W letnie sobotnie wieczory zapraszamy na muzealny dziedziniec, gdzie w ramach sekcji Pret-a-Porter, będzie można obejrzeć filmy poświęcone modzie.

19 sierpnia, w kolejną sobotę wakacyjnego kina, o godz. 21.00 zobaczymy film „Saint Laurent" z 2014 r. w reżyserii Bertranda Bonello.

Po śmierci Diora dwudziestojednoletni Yves Saint Laurent przejmuje jego obowiązki w domu mody. Niebawem poznaje Pierre'a Bergé, z którym nawiązuje współpracę i romans. Akcja filmu Bertranda Bonello koncentruje się na 10 latach z bogatej biografii Francuza, obejmując okres od 1965 do 1976 roku. To czas jego największych sukcesów w karierze, a jednocześnie czas największych porażek w życiu osobistym.

Repertuar:

01.07 - Neon Demon, reż. Nicolas Winding Refn
08.07 - Lepiej Być piękną i bogatą, reż. Filip Bajon
15.07 - Personal Shopper, reż. Olivier Assayas
22.07 - Kwiat pustyni, reż. Sherry Hormann
29.07 - Projektantka, reż. Jocelyn Moorhouse
12.08 - Fresh Dressed, reż. Sacha Jenkins
19.08 - Saint Laurent, reż. Bertrand Bonello
26.08 - Coco Chanel, reż. Anne Fontaine

Warsztat "OD RĘCZNIKA DO PAMIĘTNIKA"

Czy za pomocą ręcznika można przekazać jakąś wiadomość?

Oprowadzanie po wystawie „Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych"

Oprowadzanie po wystawie, która prowokuje do zadawania pytań.

Warsztat „Performatywność tkaniny"

Jakie właściwości ma tkanina? Jak oddziałuje na przestrzeń i jakie daje możliwości twórcze?

Warsztat "Sen na JAWIE"

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami?