29.01.2017

"COTTON-ART" - weekendowe warsztaty artystyczne

„Siła barwy”

"Cotton-art" to nazwa cyklu warsztatów artystycznych dla dorosłych i młodzieży szkół średnich. Na styczniowych zajęciach prace, wykorzystując technikę malowania na tkaninie. Za pomocą pędzelka i specjalistycznych farb do malowania na jedwabiu stworzymy barwne kompozycje na białej szyfonowej tkaninie. Technika „mokre w mokrym” jest fascynująca, należy do najpiękniejszych i najbardziej ekspresyjnych. Farby nakładane są na wilgotną powierzchnię jeszcze mokrej farby, rozpływają się, nadając miękkość i mglistość krawędziom malowanych kształtów. „Mokre na suche” to klasyczna technika polegająca na nakładaniu kolejno, jedna na drugą, przezroczystych warstw farby. Nie należy nakładać zbyt wielu, bo może to spowodować utratę świeżości i delikatności. Praca wymaga cierpliwości - kolory nie mętnieją, ale zachowują wyrazistość i czystość.

Koszt: 14 zł od osoby, liczba miejsc jest ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.

tel.: (42) 684 61 15, e-mail: edukacja@cmwl.pl

Prowadzenie: Danuta Lorent-Więckowska

ZAGŁOSUJ NA "METAMORFIZM" !

Z przyjemnością informujemy, że wystawa prac Magdaleny Abakanowicz „Metamorfizm” została nominowana do nagrody „Plastry Kultury” w kategorii „Wystawa roku”.

Warsztat „Od przedmiotu do podmiotu"

Czy przedmiot może mówić? Czy może powiedzieć coś o nas i za nas?

Oprowadzanie po wystawie „Bunt materii”

Zapraszamy na oprowadzanie Marty Kowalewskiej po wystawie "Bunt materii".

Bezpłatne szkolenie dla instytucji kultury - Program Niepodległa.

Jeśli masz pomysł na wydarzenie związane ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę i szukasz środków na jego realizację – weź udział w spotkaniu informacyjnym o programie „Niepodległa”.

Warsztat „Jakie to jest?"

Duże - małe, geometryczne - niegeometryczne, wielobarwne - jednobarwne, gładkie - chropowate. Czy jesteśmy w stanie dokładnie określić, jakie jest dzieło sztuki?