19.11.2017 r., g. 12.00

Cotton art

Twórcze działania nie są Ci obce? Masz głowę pełną pomysłów, wolne niedzielne popołudnie? Świetnie się składa, przyjdź do Muzeum! W sali warsztatowej, gdzie atmosfera sprzyja kreacji, korzystając z dostępnych materiałów i pomocy pracowników Działu Edukacji spożytkujesz swoją energię. Marzysz o własnoręcznie wytkanej makatce? Masz pomysł na unikatowy wzór w technice aplikacji, bądź druku, barwienie tkanin wydaje Ci się zahaczać o czarną magię? Nawet jeśli nie aspirujesz do bycia artystą gwarantujemy, że efekty Twojej pracy z pewnością Cię zaskoczą. Do udziału w warsztatach zapraszamy przede wszystkim młodzież gimnazjalną, licealistów i dorosłych.

Tym razem uczestnicy warsztatu poznają techniki malowania na białej szyfonowej tkaninie.

Na warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

COTTON ART

Z myślą o dorosłych odbiorcach sztuki przygotowaliśmy program warsztatów artystycznych opartych na wystawach czasowych.

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

CO ABAKANY MÓWIĄ DO ŚCIANY?

Co to abakan? Jaki jest? Czym lub kim może być?

VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO "Z NICI ARIADNY"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A

Oprowadzanie Adama Leja oraz wykład Marcina Różyca

Zapraszamy na wykład Marcina Różyca zatytułowany „Pionierska, nowatorska, potężna Lola Prusac”.