28-30.07.2017 r.

594. Urodziny Łodzi

Po raz kolejny włączamy się w obchody Urodzin Łodzi. W tym roku, od 28 do 30 lipca, Muzeum będzie można zwiedzić za symboliczną złotówkę. Odwiedzający Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej otrzymają dodatkowo mapę gry terenowej, która ilustruje pojęcia i ciekawostki związane z tekstylnym rękodziełem i rzemiosłami dawnej Łodzi. Zadaniem uczestników gry będzie podążanie wyznaczonym szlakiem i związane z tą podróżą wyzwania.

* 28 lipca o godz. 21.00, podczas Urodzin Łodzi, odbędzie się także kolejny koncert w ramach tegorocznej edycji Geyer Music Factory.

Uczestnicy usłyszą projekt zatytułowany „Miłość swe humory ma”. Wystąpi Joanna Trzepiecińska, której towarzyszyć będzie trio pod kierunkiem Bogdana Hołowni w składzie:

Bogdan Hołownia - fortepian (grantouch)

Paweł Pańta - kontrabas

Robert Murakowski - trąbka

Ceny biletów: 20 zł miejsce siedzące, 15 zł miejsce stojące.

Bilety w sprzedaży w kasie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz na stronie internetowej bilety24.pl.

* 29 lipca o godz. 14.00 zapraszamy na warsztaty „Pamiątka malowana nitką”. Pod czujnym okiem członkiń łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Haftu „Kanwa”, będzie można zgłębiać tajniki haftu krzyżykowego – przenieść się do czasów, w których „malowanie” przy pomocy igły i nitki było prawdziwym majstersztykiem. Warsztaty skierowane są zarówno do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z haftem, jak i tych bardziej doświadczonych w tej, wymagającej cierpliwości, technice.

Zajęcia trwają 1,5 godz. Oferta jest adresowana do osób od 10. roku życia.

Zapisy w dniach 3-22 lipca pod nr tel.: 42 683 26 84 w. 256 lub 250, tel. kom. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.) Liczba miejsc: 12.

O godz. 21.00 na dziedzińcu Centralnego Muzeum Włókiennictwa, w ramach Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka”, odbędzie się również pokaz filmu „Projektantka” ('The Dressmaker'). Wstęp wolny.

* 30 lipca, o godz. 10.00, 11.00, 12.00, i 13.00, w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej zaplanowano akcję artystyczną WPLEĆ SIĘ.

Używając techniki haftu i pracy własnych rąk,  uczestnicy - niezależnie od wieku oraz umiejętności - będą tworzyli wspólną instalację złożoną z kanwy i blisko 3 km sznurka. Warsztat poprzedzony zostanie oprowadzaniem po wystawie „Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego”.

Projekt „Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej CMWŁ” dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Udział w akcji w cenie biletu wstępu do Muzeum.

Godziny otwarcia Muzeum podczas Urodzin Łodzi:

- 28 lipca: 12.00-17.00

- 29 lipca: 12.00-19.00

- 30 lipca:  9.00-17.00

Urodziny Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Zapraszamy do świętowania 595. Urodzin Łodzi

GMF TOP 10 - Tangata Quintet

Specyficzny styl kompozytorski Piazzolli, tzw. tango nuevo był w dużej mierze kreowany przez zespół samego kompozytora – Quinteto Nuevo Tango.

Warsztat „EPI, MEZO, KATA, czyli budowanie świata"

Jakie procesy zachodzą we wnętrzu Ziemi? Czy ich efekty widzimy na jej powierzchni?

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

GMF TOP 10 - Waglewski & Pospieszalski

Podczas koncertu usłyszymy nieprzewidywalny akustyczny duet Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego.