Złota Igła 2017

Właśnie minął termin składania prac do VII edycji Ogólnopolskiej Wystawy Haftu Krzyżykowego "Złota Igła".  Do tej pory wpłynęło 80 wyjątkowych haftów z całej Polski. Wciąż czekamy na więcej, decyduje data stempla pocztowego. Już 20 marca zbierze się posiedzenie komisji konkursowej, która zadecyduje o tym, które prace będzie można podziwiać na wystawie w naszym muzeum oraz kto w tym roku zdobędzie tytuł Złotej Igły. Najlepsze prace w technice haftu krzyżykowgo będzie można oglądać w Białej Fabryce już w czerwcu.

"Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych"

Wystawa multisensoryczna, która pobudza wzrok, słuch i dotyk odbiorców. Punktem wyjścia dla opowieści o codzienności łódzkich fabrykach jest tkanina oraz jej właściwości.

Noc Muzeów 2017

Tegoroczną Noc Muzeów rozpoczęliśmy wernisażem wystawy „Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego”.

Łódzkie Senioralia

Tkanina artystyczna czy projektowanie wzornictwa przemysłowego? Zapraszamy wszystkich Seniorów do udziału w cyklu wydarzeń, które odbędą się w ramach IV edycji Łódzkich Senioraliów.

Kwalifikacje do wystawy "Złota Igła 2017" zakończone

Autorom prac, które będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej, gratulujemy.

Informacja

Muzeum w dniu 20 maja będzie czynne od godz. 18.00 oraz nieczynne w dniu 21 maja.