Złota Igła 2017

Złota Igła to przeznaczony dla amatorów konkurs rękodzieła artystycznego, organizowany w naszym muzeum od 2000 roku w ramach Ogólnopolskiej Wystawy Haftu Krzyżykowego. Niezmiennie, od pierwszej edycji, cieszy się wielkim zainteresowaniem twórców i pasjonatów haftu. Do poprzedniej edycji zgłoszono aż 373 prace 159 autorów.

Tradycyjnie, z prac zakwalifikowanych przez jury zostanie przygotowana wystawa pokonkursowa, którą można będzie oglądać w Białej Fabryce w czerwcu 2017 roku. Tematyka haftów jest zazwyczaj bardzo różnorodna – od scen rodzajowych, portretów, pejzaży, zwierząt i ptaków po kompozycje kwiatowe czy elementy architektury. Największą część stanowią zwykle realizacje o charakterze dekoracyjnym, hafty o dużych rozmiarach, które są adaptacją malarstwa. Wystawa jest zawsze przeglądem aktualnych trendów i często znajdują się na niej niezwykłe hafciarskie perełki.

O Złotą Igłę mogą walczyć prace, wykonane techniką haftu krzyżykowego i półkrzyżykowego, przy użyciu różnego rodzaju nici, na kanwie drukowanej, według wzorów publikowanych lub własnych projektów. Powinny powstać w latach 2014-2017 i nie przekraczać wymiarów kanwy 70x100 cm. Większy rozmiar jest akceptowany wyłącznie w przypadku bielizny pościelowej i stołowej. Prace można dostarczyć osobiście do naszej siedziby (Piotrkowska 282) lub nadsyłać pocztą. Termin ich składania mija 7 marca 2017 r.

Karta zgłoszeń

Geyer Music Factory – zmiana w repertuarze

Nastąpiła zmiana w repertuarze 10. edycji GMF. 3 sierpnia koncert piosenek Henryka Warsa zamiast Anny Dereszowskiej wykona Olga Bończyk.

RAZEM TWORZYMY ŚWIAT. WYSTAWA LALEK

21 lalek z Afryki i Ameryki Łacińskiej, wśród nich, te które są opiekunkami domu, rodziny, amuletem chroniącym przed złem. O niektórych mówi się, że mają duszę...

VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO "Z NICI ARIADNY"

Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego „Z nici Ariadny" ma charakter konkursowy, a jej kolejne edycje cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród artystów amatorów, pasjonatów i mistrzów rękodzieła, którego głównym tworzywem są nici.