Wernisaż wystawy "Roundabout Baltic"

„'Roundabout Baltic' to wystawa-opowieść. U jej początku było doświadczenie z podróży. A właściwie wrażenie. Podróżując, zauważyłam że są miejsca, które wydają się znane. Widoki, kombinacje form i kolorów, już kiedyś widziane. Z czasem zrozumiałam, że to ma związek z Bałtykiem.

Efektem tych doświadczeń jest wystawa. Osiem krajów, które łączy linia morskiego wybrzeża. Najbliżsi sąsiedzi, lecz zza morza, więc dalecy. Historia uczy, że choć dużo nas dzieli, wiele też mieliśmy w przeszłości wspólnego. Bliskość morza wiąże się z określonymi zawodami. Ludzie zmagają się z podobnymi przeciwnościami przyrody. Choć Bałtyk południowy różni się od północnego, morze tu i tam jest jednakowo zmienne, a wiatry równie szalone.

'Roundabout Baltic' to wystawa-opowieść. Nie mówi o kondycji wzornictwa w krajach nadbałtyckich. Nie jest naukową analizą. Niczego nie dowodzi. To wystawa o projektowaniu z widokiem na morze. O nieuświadomionych typologiach, o zapatrzeniach, o doświadczeniach. O sposobie myślenia, a może patrzenia, które sprawia, że choć nadbałtyckie kraje różni wiele, a Bałtyk oddziela je od siebie, tak projektantów z tego obszaru Bałtyk łączy. Nawet jeżeli tylko niektórzy poświęcają temu uwagę i świadomie zapatrują się w morze”.

Wystawa odbywa się w ramach Łódź Design Festival.

Wystawa czynna od 4 października do 29 października 2017 r., budynek D, III piętro.

Kuratorka: Marika Szàraz

Koordynacja wystawy: Beata Bocian

Więcej o Lodz Design Festival: http://www.lodzdesign.com

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

VI Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego "Z Nici Ariadny"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A

Projekt Nowe Muzeum

Miło nam poinformować, że dołączyliśmy do projektu „Nowe Muzeum”.